Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Genç Kadın Suç İşlememek için 28 Gün Boyunca Vahşi Ormanda Mahsur Kaldı!

Alabama’nın vahşi ormanlarında kaybolan ve yaklaşık 1 aydır kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki kadın, nihayet bulundu. İşte cesaretiyle ve verdiği kararla takdir toplayan Lisa’nın hikayesi:
Genç Kadın Suç İşlememek için 28 Gün Boyunca Vahşi Ormanda Mahsur Kaldı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Gecenin karanlığında ya da yakıcı güneşin altında! Tek başınıza bir ormanda kalsanız, ne yapardınız? Hem de birkaç saatliğine ya da günlüğüne falan değil! Neredeyse koca 1 ay boyunca, ıssız ve vahşi ormanın derinliklerinde kalsanız ne yapardınız? Düşüncesi bile korkunç, değil mi?

Açlık ve susuzluğu bir yana bırakın, karşınıza ne çıkacağını bilmediğiniz yerlerde haftalar geçirmek cidden kabus gibi olmalı! İşte tam da bu noktada; 25 yaşındaki Lisa Theris devreye giriyor. Çünkü o bu söylediklerimi eksiğiyle değil fazlasıyla tecrübe etmiş bir kişi!

İşte “vay canına” diyeceğiniz ve eğer ihtiyacınız olursa aklınıza getirip cesaret alacağınız kadının hikayesi:

25 yaşındaki radyoloji öğrencisi Lisa Theris için 23 Temmuz’da kayıp ilanı verildi. Ve 28 gün boyunca Alabama ormanlarında mahsur kalan kadın, geçtiğimiz pazar günü bulundu.

 Lisa Theris için 23 Temmuz’da kayıp ilanı verildi

Bear Grylls taktikleriyle hayatta kalan adamın aksine böcek yerine, bulabildiği mantarlar ve meyvelerle karnını doyurmaya çalışan kadın, günlerce açlık ve susuzluk çekti.

Karşısına çıkan derelerden ya da birikintilerden su içen Lisa Theris’in yanında hiçbir şey yoktu.

Derelerden ya da birikintilerden su içti.

Çünkü genç kadının, ormanda kaybolmasına yol açan şey, yanında bulunan iki adamdan kaçmasıydı. 31 yaşındaki Manley Davis ile 36 yaşındaki Randall Oswald’dan ayrılarak ormanın derinliklerinde kaybolmuştu zira iki adamın soygun yapacağını öğrenmişti.

Önlerine çıkan avcı kulübesine zorla girmeye çalışan adamların niyetini öğrenince, panikle onların yanından uzaklaştı.

Soygun planına dahil olmamak için ormana kaçtı.

Planlarını hayata geçirmekte ısrarcı olan hırsızlarsa, hiçbir şey olmamış gibi soygun yapmaya devam etti. Keza evden 40.000 dolar değerinde değerli eşya çalındı.

İki soyguncu genç kızın kayıp ilanından kısa süre sonra yakalanırken, Lisa Theris’ten hiçbir haber alınamadı.

Lisa Theris'ten 28 gün boyunca haber alınamadı.

Bölgeyi bilmeyen ve adamlardan kaçarken ayağında ayakkabısı bile olmayan Lisa Theris’in yaşam mücadelesiyse devam ediyordu.

Yolu bulmak için çok uğraştığını ancak açlık, susuzluk ve yorgunluğun etkisiyle sürekli daireler çizdiğini söyleyen Lisa’nın yaşama isteği onun pes etmemesini sağladı.

Yaklaşık 1 ay boyunca yaşam mücadelesi verdi.

Sonunda; otoyoldan geçen bir kadın onu çalıların arasında fark edip polise haber verdiğinde kurtuldu. Bulunduğunda neredeyse tanınmayacak halde olan genç kadının vücudu güneş yanıklarıyla ve yara berelerle doluydu. 28 gün içinde 17 kilo verdiği anlaşılan Lisa hemen hastaneye kaldırıldı.

Polis, yaptığı açıklamada Lisa’ya iyileşmesi için zamana ,htiaycı olduğunu, bu nedenle ona çok soru sormadıklarını belirtti. Genç kadının kardeşi ise Lisa hakkında “Yaşama isteği o kadar güçlü ki Lisa’nın cesaretine ve mucize hayatta kalışına hayran olmamak imkansız.” dedi. Yani Lisa Theris, yağmurdan kaçarken doluya tutulsa da sağ salim bulundu ve doğru şeyi yaptığını herkese gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu