Yatırım yapmaya başla!

Popüler Oyun League of Legends’in İzlenme Oranları İkiye Katlandı!

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends’in izlenme oranları Kasım ayı itibariyle ikiye katlandı.
Popüler Oyun League of Legends’in İzlenme Oranları İkiye Katlandı!

Oyun dünyasında son yıllarda fırtına gibi esen yapımların başında League of Legends’i gösterebiliriz. Dünya genelinde milyonlarca tutkunu olan oyun, her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ve izlenme oranına ulaşıyor. Oyuncuların 3 boyutlu bir dünyada savaştığı LOL, pek çok kişiyi bağımlılık derecesinde kendisine çekiyor.

Dünya genelinde E-Spor turnuvaları düzenlenen oyun, oynayanı olduğu kadar izleyen sayısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Pek çok kullanıcı oynanmış olan oyunların ekran görüntülerini kaydediyor ve sosyal medya platformları üzerinden paylaşıyor. Son veriler, oyunun izlenme oranlarında büyük artış yaşandığını ortaya koyuyor.

İzlenme Oranları İkiye Katlandı

İzlenme Oranları İkiye Katlandı

Oyunun izlenme oranlarında Kasım ayı itibariyle büyük artış yaşandı. Burada hiç kuşkusuz 1 Ekim ile 3 Kasım tarihinde Güney Kore’de düzenlenen League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası’nın büyük rolü var. Turnuva görüntülerinin kaydedilip pek çok mecrada paylaşılması, oyuna dair izlenme oranlarında büyük artış yaşanmasına neden oldu.

Son verilere göre oyundaki izlenme oranlarının Kasım ayında, bir önceki aya göre yüzde 100 oranında arttığı görülüyor. Popüler oyun Ekim ayı itibari ile toplamda 123 milyon izlenme oranına sahipti. Turnuvanın ardından son izlenme oranlarının 252 milyona çıktığı belirtiliyor. Bu rakamlara bakıldığında oyunun izlenme oranlarının 2 katından daha fazla arttığı görülüyor.

Oyunun izlendiği sosyal medya platformlarının başında tabii ki Twitch geliyor. Pek çok yayıncının buradan oyunlarını paylaşıyor. Yayınlar ise milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Oyunun en çok izlendiği ülkeler ise ABD, Brezilya, Almanya, Meksika ve Polonya oldu. Görünen o ki önümüzdeki dönemde oyuna olan ilgi artmaya devam edecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum