Yatırım yapmaya başla!

Kuveyt Türk İlk Yarıya İlişkin Net Karını Açıkladı!

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yılın ilk yarısına dair net karı, geçen senenin aynı dönemine göre % 35.9’luk artış gösterdi. Detaylar haberimizde;
Kuveyt Türk İlk Yarıya İlişkin Net Karını Açıkladı!

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yılın ilk yarısına ilişkin net karı açıklandı. Sonuçlara göre; banka karını geçen senenin aynı dönemine göre % 35.9 oranında arttırarak 349 milyon TL’ye yükseltti. Yılın ilk yarısında güçlü bir performans sergileyen TSKB gibi, Kuveyt Türk Katılım Bankası da sonuçlardan epey memnun. Zaten bankacılık sektörünün net karı ilk yarıda rekor kırdı haberi de bu durumu kanıtlıyor.

Yılın ilk yarısında net karını 349 milyon TL’ye çıkartan Kuveyt Türk, toplam aktiflerini 52 milyara, öz varlıklarını da 4.3 milyara yükseltti. Genel müdür ise konu hakkında şöyle dedi:

Yılın ilk yarısında net karını 349 milyon TL’ye çıkarttı

“2017’nin ilk yarısında net karımızı yüzde 35,9 artırarak büyümemizi sürdürüyoruz.” sözleriyle daha yüksek rakamlara hedeflediklerini söyleyen Uyan, bu yıl konumlarını güçlendireceklerini ve katma değer sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ilk yarı sonuçlarında ayrıca, toplanan fon büyüklüğünün geçen yıla kıyasla % 14.2 artarak 36.4 milyar TL’ye ulaştığı belirtildi.

toplanan fon büyüklüğünün geçen yıla kıyasla % 14.2 artarak 36.4 milyar TL’ye ulaştı.

Kullandırılan fon büyüklüğü ise % 13.3 artış göstererek 33.9 milyar TL’ye yükseldi. Uyan sonuçlarla ilgili açıklamasında, 2017’nin ilk 6 ayında Kredi Garanti Fonu mekanizmasını etkin bir şekilde kullandıklarını ve KOBİ’lere destek vermeye devam ettiklerini belirtti.

Bankanın genel müdürü; yılın ikinci yarısına dair beklentilerini ve hedeflerini de şu sözleriyle dile getirdi:

Bankanın genel müdürü; yılın ikinci yarısına dair beklentilerini ve hedeflerini açıkladı.

“Yılın geri kalanında da operasyonel mükemmelleşme, dijitalleşme, otomatize edilmiş süreçler ve karar destek sistemleriyle verimlilik odağımızı artıracağız. Belirsizliğini koruyan küresel konjonktüre rağmen 2017 yılının, sektördeki konumumuzu güçlendirdiğimiz ve ekonomimize katma değer sağlamayı sürdürdüğümüz bir yıl olacağına inanıyoruz.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum