Yatırım yapmaya başla!

Küllerinden Doğan Göz Alıcı Hatıra Elmasları

Küllerinden Doğan Göz Alıcı Hatıra Elmasları

Allah gecinden versin! Sevdiğiniz bir kişiyi kaybetseniz, onun küllerinden üretilecek bir elmas hakkında ne düşünürdünüz? Evet, tabii ki ölü yakmak dini inançlarımıza aykırı bir adet. Ancak ilk defa karşılaştığım bu durumu sizlerle paylaşmadan da edemedim. Çünkü bir insanın küllerinden üretilen sentetik bir elmas fikri bana epey ilginç göründü. Düşünsenize; çok sevdiğiniz bir insanı, her daim sonsuzluk kavramıyla bağdaştırılan elmasa dönüştürüyor ve bu elması hayatınız boyunca yanınızda taşıyorsunuz. Biz nasıl İslami inanca göre ölülerin kefene sarılarak toprağa gömülmesi gerektiğine inanıyorsak, elmasların diyarında yaşayan Hindular da ölülerini yakarak huzura kavuşacaklarına inanıyor.

Bu konuyu araştırırken, 17 yaşındayken kansere yakalanan oğlunu kaybeden bir annenin, onun küllerinden elmas bir kolye yaptırdığını öğrendim. Ölene kadar bu kolyeyi boynundan çıkarmayacağını söyleyen anne, oğlunu sürekli yanında hissettiğini de belirtmiş. Peki, bu hatıra elması fikrini ortaya atan firmayı biliyor muydunuz?

Algordanza isimli şirketin yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü bu yenilikçi hareket; bazı insanların takdirini kazanırken, başka bir kesim tarafından olumsuz tepkilerle karşılaşmıştır. Ancak Algordanza tüm bu olumsuz görüşlere inat, hizmetini tam 22 ülkede vermeye devam ediyor. Peki, Rinoldo Willy tarafından kurulan şirketin, bir ölünün küllerini elmasa nasıl dönüştürdüğünü merak ettiniz mi? Gelin birlikte inceleyelim…

İşte sizlere bir ölünün küllerinden doğuşunun hikayesi:

“Hatıra Elması”nın Üretim Aşamaları

"Hatıra Elması"nın Üretim AşamalarıHayatını kaybeden kişi, ortalama 7-10 saat arası yakılır. Nihayetinde geride kalanlardan alınan 200 gram kül Algordanza laboratuarına gönderilir. Birçok filtre işleminden geçirilen küller, % 99 oranında saflaştırılarak, elmasın ana bileşeni karbona dönüştürülür. Tekrar işlemden geçirilen karbon, siyahımsı bir grafiteye dönüşüyor. Bu grafit; 1482 santigrat derecelik ısıda, 9 saat boyunca işlem görüyor.

"Hatıra Elması"nın Üretim Aşamalarıİşlemin sonucunda kaybedilen kişinin küllerinden yeniden doğan göz alıcı, sentetik bir elmas ortaya çıkartılıyor. Peki, kaybedilen bir kişiden yalnızca bir elmas mı elde edilebiliyor? Elbette, hayır! Çünkü bir elmas için 200 gr insan külüne ihtiyaç duyulduğunu düşünürsek, ortalama ölçülerdeki bir insanın külünden 9 adet elmas üretilebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Genellikle mavi renkte ortaya çıkan elmaslara nasıl şekil verileceği ise tamamen kişiye bağlı.

Asgari fiyatı 5.000 dolardan başlayan hatıra elmaslarını yaptırmak, düşündüğünüz kadar pahalı da değil! Çünkü özellikle dış ülkelerde cenaze töreni, tabutu vs. gibi masraflar çoğu zaman 5.000 doları geçiyor.

Sonuçta; sevdiği kişinin sürekli yanında olacağı düşüncesiyle yaptırılan hatıra elmasları fikrinin anlayışla karşılanması gereken bir adet olduğunu düşünüyorum. Sizin bu konudaki fikrinizi de oldukça merak ediyorum. Ne dersiniz, aşkınızı boynunuzda mı yoksa kalbinizde mi saklamak isterdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum