Yatırım yapmaya başla!

Kullanıcılara Müjde; Kredi Kartı Taksit Sayısı Arttırıldı!

Kullanıcılara Müjde; Kredi Kartı Taksit Sayısı Arttırıldı!

Kredi kartı kullanıcılarını yakından ilgilendiren Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) görüşmeleri geçen gün gerçekleştirildi. Toplantıda, kredi kartı kullanıcılarına birçok kolaylık sağlayacak yeni kararlar alındı. Alınan kararlarla ilgili açıklama bugün, Başbakanlık Basın Müşavirliği‘nden yapıldı.

Kredi kartlarında genel taksit sınırı 9 aydan 12 aya çıkarıldı

Yapılan açıklamanın öne çıkan bölümleri şöyle; kredi riskinin bankacılık sistemi dışına taşınmasının önlenmesi amacıyla 2014 yılından bu yana kapsamlı bir şekilde uygulanmakta olan makro ihtiyati tedbirlerin esnetilebileceği vurgulandı ve kredi kartlarındaki genel taksit sınırının 9 aydan 12 aya çıkarılacağı dile getirildi. Ayrıca açıklamada, taksit yasağına tabi tutulan telekomünikasyonla ilgili harcamalar ve akaryakıt, gıda, hediye çeki vb. somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit yasağı uygulamasına devam edilmesine karar verildi.

Beyaz eşya alımları hariç elektrik-elektronik eşya alımlarına 6 ay taksit sınırı!

Açıklamanın ikinci bölümünde ise hava yolları, seyahat acenteleri, konaklama, sağlık ürünleri alımları, kulüp ile derneklere yapılan ödemeler ve vergi ödemelerini 9 ay taksit sınırına tabi tutulduğu dile getirildi. Yurt dışında yapılan harcamalar, alkollü içecek alımları, kozmetik ve doğrudan pazarlamayla ilgili harcamaların ise taksit yasağına tabi tutulması yönünde karar verildiği vurgulandı. Ayrıca elektrik-elektronik eşya ve bilgisayar alımlarına 6 ay taksit sınırının getirildiği belirtilirken, bu kategori içerisinde beyaz eşya alımlarının yer almadığının altı çizildi. Açıklamanın son bölümünde ise kurumsal kartlarla yapılan tüm mal ve hizmet alımlarındaki taksit sınırının 9 aydan, 12 aya çıkarılmasına karar verildiği ifade edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kredi Kartları kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum