Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Yatırımcıların En Büyük Hatasının Panik Satışı Olduğu Ortaya Çıktı

ABD’li yatırımcılar üzerinde yapılan anket, panik satışına dikkat çekiyor.
Kripto Yatırımcıların En Büyük Hatasının Panik Satışı Olduğu Ortaya Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Cryptovantage tarafından yürütülen kripto depolama ve şifreler adlı bir anket, yatırımcıların kripto yatırımlarının korunmasına yönelik duygularını ortaya koydu. 1.021 ABD’li kripto para sahiplerinin yanıtlarına dayanarak, çoğu dijital yatırımlarını kripto borsalarında saklamayı tercih ediyor ve Coinbase %34.7 ile ilk sırada yer alıyor.

Binance ve Robinhood cüzdanları da sırasıyla yaklaşık %25 ve %26 oranında kripto depolamak için geniş bir kullanıcı grubunu elinde tutuyor. Ankete katılanların yaklaşık %73’ü, en güvenli kripto cüzdanı olarak SoFi’nin yanında yer alırken, %9’dan azı bunu cüzdan olarak kullanıyor.

En çok yapılan hata panik satışı
Kaynak: CryptoVantage

Yatırımcıların kripto şifrelerini saklama konusundaki tutumunu anlamaya çalışan ankette, katılımcıların %61’i kripto şifrelerinin güvenli olduğuna inanıyor. Yaklaşık %12’lik kitle ise bunun güvenli olmadığını belirtiyor.

Dolandırıcılık ve şifre yanlış yönetimine ek olarak, ankete katılan yatırımcılar panik satışını en büyük hatalardan biri olarak gösteriyor. Bu oran ankette %38.2 olarak çıktı. Geçtiğimiz dönemde ABD’li tüketicilerin kripto ödemelerine yönelik duyarlılığı üzerine bir çalışma yapılmıştı.

Çalışma 8.000 katılımcıdan gelen verilere dayanarak, hiç kripto tutmamış tüketicilerin %59’u kripto satın almayı düşündüğünü ortaya koymuştu. Ek olarak, ankete katılan kripto sahiplerinin %60’ından fazlası kripto aracılığıyla çevrimiçi alışveriş yapmaya ilgi duyduklarını belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%