Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Yatırım Ürünlerinden Çıkışlar Geçen Hafta 200 Milyon Doları Aştı

Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta içerisinde 207 milyon dolar değerinde çıkış gördü. Bu durum fiyat aksiyonunda da kendisini gösterdi.
Kripto Yatırım Ürünlerinden Çıkışlar Geçen Hafta 200 Milyon Doları Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasının değeri yaklaşık üç aydır ilk kez 1,9 trilyon doların altına düştü. Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto varlıkları, piyasadaki düşüş hareketine öncülük etti. BTC 40.000 doların altına düştü ve ETH 3.000 dolarlık fiyat seviyesini koruyamadı.

Piyasa genelinde yaşanan düzeltme, kurumsal yatırımcılar arasındaki paniğin artmasına neden olmuşa benziyor. CoinShares tarafından yayınlanan haftalık dijital varlık fonu akışları raporu, dijital varlık yatırım ürünlerinin geçtiğimiz hafta toplam 207 milyon dolarlık çıkışa tanık olduğunu ve bunun en yüksek seviye olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ile ilgili yatırım ürünleri, 107 milyon dolar değerinde kurumsal çıkışlar gördü. Ethereum, haftalık toplam 39 milyon dolarlık çıkışla ikinci sırada yer aldı. Son 5 haftada ETH, 200 milyon dolar değerinde kurumsal çıkış yaşadı.

Kripto yatırım ürünleri haftalık çıkışlar
Kaynak: CoinShares

2021’de Ethereum, fiyat açısından Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Kripto varlığı, piyasa değerinde önemli kazanımlar gördü ve büyük kurumsal yatırımcıları çekti. Yeni yıl ile beraber ETH, ilk 10 günde değerinin yaklaşık %25’ini kaybetti.

ETH’nin son zamanlardaki zayıflığının arkasındaki ana neden olarak yatırım ürünlerindeki büyük kurumsal çıkışlar gösteriliyor. Kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 2.900 dolar seviyesine yaklaştı. ETH yazım itibariyle 370 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 3.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%