Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Varlıkların 5 ila 10 Yıl İçinde Fiat Paralara Alternatif Olması Bekleniyor

Yapılan anket dijital varlıkların güçleneceğine işaret ediyor
Kripto Varlıkların 5 ila 10 Yıl İçinde Fiat Paralara Alternatif Olması Bekleniyor

Kripto paralar geçtiğimiz yıllardan bugüne, daha fazla kişiye ulaşmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar, dijital varlıkların ilerleyen yıllarda büyüyeceğine işaret ediyor. Deloitte tarafından yapılan bir araştırma, dijital varlıkların önümüzdeki 5 ila 10 yıl içerisinde fiat paraların güçlü bir alternatifi olacağını gösteriyor.

Bu düşünceye sahip kişilerin oranı %76 olarak tespit edildi. Ankete katılanların %78’i, dijital varlıkların önümüzdeki 24 ay içinde finans sektörü için daha önemli olacağını düşünüyor. Anket 24 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi ve 1.280 üst düzey yönetici katıldı.

Araştırmaya göre kripto paraların benimsenmesinin önündeki en yaygın engeller siber güvenlik, düzenleme ve finansal altyapı olarak görülüyor. Katılımcılarının %68’i, blok zincirinin benimsenmesini sağlamak için veri güvenliği ve gizlilik düzenlemesinin değişmesi gerektiğini belirtiyor.

%70’lik dilim ise dijital varlıkların ilerleyen süreçteki en büyük etkisinin fon kaynaklarına erişimi olacağını düşünüyor. Yaygın olarak verilen bir sonraki cevap ise uyum ve şeffaflık oldu.

Kripto paraların hızla yaşadığı büyümenin yanı sıra, pek çok ülkenin merkez bankası kendi dijital paralarını test ediyor. Çin ve Avrupa Birliği bu süreçte önde giden bölgeler arasında yer alıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum