Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Varlık Ürünleri Düzeltmeye Rağmen Geçen Hafta 154 Milyon Dolar Çekti

Dijital varlık yatırım ürünlerine girişler sürüyor.
Kripto Varlık Ürünleri Düzeltmeye Rağmen Geçen Hafta 154 Milyon Dolar Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

Büyük kurumsal yatırımcılar, son 500 milyar dolarlık piyasa düzeltmesine rağmen kripto yatırım ürünlerine milyonlar akıtmayı sürdürüyor. Kripto piyasası duyarlılığı, dijital varlıkların değerindeki düşüşe rağmen son yedi gün içinde olumlu kaldı.

CoinShares’in haftalık dijital varlık girişleri raporu, kripto ürünlerine 154 milyon dolar değerinde kurumsal yatırımın girdiğini gösteriyr. Yatrımcılar bu süreçte Bitcoin’i diğer kripto para birimlerine tercih etti.

BTC ile ilgili girişlerdeki artışın arkasındaki başlıca etken, ABD’de yakın zamanda başlatılan ETF onayları oldu. Cardano gibi bazı diğer kripto varlıklar, birkaç ay içinde ilk kez geçen hafta 2,1 milyon dolar değerinde çıkış gördü.

Kurumsal kripto girişleri
Kaynak: CoinShares

Yatırımcıların başlıca altcoinlerin tercihleri arasında, Solana başı çekti. Kripto para birimi son 5 hafta içerisinde 43 milyon dolar kurumsal giriş gördü. Bitcoin, piyasadaki sert düzeltmeye rağmen geçen hafta toplam 114 milyon dolar girişlerin çoğunu elinde tuttu.

Bitcoin ve SOL, Binance Coin ve Polkadot gibi diğer kripto varlıklarına ek olarak, Ethereum geçen hafta tutarlı girişler gördü. ETH yatırım ürünleri söz konusu dönemde toplam 14 milyon dolar çekti.

Son 4 hafta boyunca, Ethereum 80 milyon dolar değerinde giriş gördü. Genel olarak, yönetim altındaki küresel ETH varlıkları yaklaşık 18,7 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%