Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasasındaki Yükseliş 140 Milyon Dolar Kaldıraçlı Pozisyonu Tasfiye Etti

Bitcoin ve Ethereum rallisinin ardından piyasadaki kısa pozisyonlar tasfiye ediliyor.
Kripto Para Piyasasındaki Yükseliş 140 Milyon Dolar Kaldıraçlı Pozisyonu Tasfiye Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve Ethereum’daki fiyat artışı sonrası, piyasada çok sayıda kısa pozisyon tasfiye edildi. Verilere göre son dört saat içinde 140 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edildi.Tasfiyeler özellikle Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyelerine ilerlerken gerçekleşti.

Kripto para birimi yükselişini 4.480 dolara taşıdı ve yüksek kaldıraçlı pozisyonlarda tasfiyeler yaşandı. Paritedeki günlük büyüme %4 seviyesinde seyrediyor.

En fazla tasfiye 100 milyon dolarla FTX borsasında kaydedildi. İkinci sırada Binance borsası 23 milyon dolarlık tasfiye edilmiş bir pozisyon sağladı. FTX’teki tasfiye edilen pozisyonların %55’i kısa vadeli oldu. Bu oran Binance için % 70 olarak kaydedildi.

En büyük tasfiye hacmi, tasfiye edilen 84 milyon dolarlık pozisyonla Bitcoin’de gerçekleşti. Ethereum tarafında ise bu tasfiye 40 milyon dolar olarak görüldü.

Bugünkü tasfiye serisi 27 Ekim’den bu yana en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti. Henüz işlem günü devam ediyor. Dolayısıyla Bitcoin veya Ethereum’da bir ralli devam ederse piyasa likidite fonlarında bir artış görebilir.

Bununla beraber kripto para piyasasının değeri de artmaya devam ediyor. Son verilere göre piyasanın toplam değeri 2.7 trilyon dolar oldu ve bu tüm zamanların en yükseği olarak kayıtlara geçti. Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 63.100 ve 4.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%