Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş Sonrası Vadeli İşlemlerde 300 Milyon Dolar Tasfiye Oldu

Düşüş uzun pozisyonların yüzde 80’inden fazlasının tasfiye edilmesine neden oldu. İşte son veriler…
Kripto Para Piyasasındaki Düşüş Sonrası Vadeli İşlemlerde 300 Milyon Dolar Tasfiye Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Coinglass tarafından derlenen verilere göre , kripto ekosisteminde yaşanan sert düşüş, vadeli işlemlerde yaklaşık 300 milyon dolarlık tasfiyeye yol açtı. Son 24 saat içinde 109.000’den fazla tüccarın pozisyonu tasfiye edildi.

Bitcoin bugün erken saatlerde 3.000 dolara yakın değer kaybı yaşamadan önce, 52.000 doların üzerine çıkarak 94 milyon doların üzerinde tasfiyeye neden olmuştu. Bu oranda tasfiyeler, Bitcoin’in Kasım ayındaki 69.000 dolardan 41.000 dolara düşmesinden sonra en son bu ayın başlarında görülmüştü.

Kripto para vadeli işlem tasfiye oranları
Kaynak: Coinglass

Tasfiyelerden kaynaklanan kayıplar o dönem 435 milyon dolara ulaşmıştı. 300 milyon dolarlık tasfiyelerin yaklaşık %80’i uzun pozisyonlarda gerçekleşti. Binance, büyük borsalar arasında 19 milyon dolarlık tasfiye ile başı çekerken, FTX’teki tüccarlar 78 milyon dolarlık zarar gördü.

Ethereum tarafındaki tasfiyeler ise 57 milyon doların üzerine çıktı. Coinglass’tan gelen veriler, 2021’in son haftasında Bitcoin’de 19 milyar dolar değerinde vadeli işlem pozisyonunun açık kaldığını ve 11 milyar dolar değerinde Ethereum vadeli işlemlerinde açık kaldığını gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu