Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Topluluğu Ocak’tan Bu Yana İkiye Katlanarak 200 Milyona Ulaştı

Crypto.com raporuna göre, kripto popülasyonu dört ayda ikiye katlandı.
Kripto Para Topluluğu Ocak’tan Bu Yana İkiye Katlanarak 200 Milyona Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar geçmiş yıllardan bu yana daha fazla kişi tarafından benimsenmeye devam ediyor. Yeni bir rapora göre, bu yıl küresel kripto popülasyonu Ocak ayından bu yana ikiye katlanarak hızlı bir büyüme gördü.

Crypto.com küresel kripto para kullanıcılarını ölçmeye ilişkin son çalışmasını yayınladı ve dünya çapındaki kripto kullanıcılarının sayısının Ocak ayında 100 milyondan iki kattan fazla artarak Haziran ayında 221 milyona çıktığını belirtti.

Kripto topluluğu artış oranı
Kaynak: crypto.com

Firma bu sürecin sadece dört ay sürmesi nedeniyle kripto kullanımının bu yıl hızla arttığına dikkat çekiyor. Sonuçlar, Bitcoin ve Ethereum sahiplerinin bileşimi açısından pazar paylarını kaybettiğini ve diğer dijital varlıkları elinde bulunduran kullanıcı sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.

Dolayısıyla kullanıcılar arasında altcoinlere olan ilginin yükseldiği görülüyor. Crypto.com’un bulgularına göre, altcoin’in benimsenmesi, Elon Musk’ın BTC madenciliğini iddia edilen çevresel zararı nedeniyle eleştirmesinin ortasında Dogecoin ve Shiba Token gibi altcoinlerle ilgilenen yeni kullanıcıların akın etmesiyle teşvik edildi.

Kullanıcıların kripto para dağılımları
Kaynak: crypto.com

Çalışma metodolojisi, dünya çapındaki küresel kripto sahiplerinin sayısını tahmin etmek için ek harmanlanmış parametreler ile birleştirilmiş zincir üzerindeki verileri analiz ediyor. Bu rapor içerisinde Binance, Coinbase ve Huobi başta olmak üzere 24 büyük kripto para borsasından gelen verilere yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%