Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Spot İşlem Hacmi Temmuz’da %32 Düşüş Yaşadı

Temmuz'da spot piyasalarda toplam 1,9 trilyon dolar değerinde dijital para ticareti yapıldı.
Kripto Para Spot İşlem Hacmi Temmuz’da %32 Düşüş Yaşadı

Kripto para piyasası Temmuz ayının sonlarındaki toparlanmaya rağmen, önemli bir daralma yaşadı. Veriler özellikle spot işlem hacimlerinde büyük düşüş olduğunu gösteriyor. CryptoCompare tarafından derlenen verilere göre, kripto ticaretinin spot hacmi Temmuz’da bir önceki aya göre yüzde 31,5 düştü.

Böylece hacim, 2021’deki en düşük seviye olan 1,9 trilyon dolara geriledi. Rapor üst düzey borsalardaki spot hacimlerin yüzde 30,7 azalarak 1,7 trilyon dolara düştüğünü, düşük seviyeli spot hacimlerin ise yüzde 37,8 düştüğünü ortaya koydu.

Binance Spot Ticarette Lider

Binance Spot Ticarette Lider

Binance bu sıralamada yüzde 31,9 düşüşle aylık toplam 455 milyar dolarlık hacimle lider olurken, onu sırasıyla 96,8 milyar dolar ve 92,7 milyar dolarlık kripto ticaretini yöneten OKEx ve Huobi Global borsaları takip etti.

Bitcoin Temmuz ayının başında düşüş ivmesi ile kendisini gösterdi. Ancak aylık kapanış BTC adına %18’lik bir yükseliş ile gerçekleşti. Bu yükseliş Ethereum’da %11.2 olarak kaydedildi.

Piyasadaki yüksek volatilite, türev yatırımcılarını spekülasyon yapmaktan uzak tuttu. Verilere göre türev piyasa hacimleri Temmuz ayında yüzde 22,6 düşüşle yalnızca 2,5 trilyon dolara geriledi.

Kripto enstrümanlarının açık faizi geçen ay haftalık ortalama 17,7 milyar dolar artarak aylık yüzde 7,5 artış gösterdi. Bitcoin vadeli işlemlerinde toplam açık faiz yüzde 4,5 artarak 10,1 milyar dolara yükselirken, ETH vadeli işlem ürünleri yüzde 2,4 artış gerçekleşti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum