Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasasına Olan İlgi Salgının Etkisiyle Artış Gösterdi

Mastercard’ın son anketi kripto sektörüne olan ilgiyi araştırdı.
Kripto Para Piyasasına Olan İlgi Salgının Etkisiyle Artış Gösterdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde kripto paralarda yaşanan yükseliş ile beraber insanların ilgisi de artmaya başladı. Gelinen gün itibariyle kripto paraların toplam piyasa değeri 2.3 trilyon dolara ulaştı. Mastercard tarafından yapılan bir anket son dönemde piyasaya yönelik artan ilgiye dair çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

Araştırma salgın dönemi ile beraber insanların kripto paralara olan bakışının değiştiğini gösteriyor. Anket 18 ülkeden 15.000 binden fazla kişi katıldı. Katılanların %93’ünün biyometri, dijital para birimleri ve QR kodları gibi yeni ödeme yöntemlerini kullandıklarını belirtti.

Pandemi İnsanları Farklı Alanlara Yönlendirdi

Pandemi İnsanları Farklı Alanlara Yönlendirdi

Mastercard’ın Baş Ürün Sorumlusu Craig Vosburg, bu eğilimin arkasındaki nedene değindi. Vosburg, pandeminin insanları farklı alanlara yönlendirdiğini ve tüketicilerin ihtiyaç duyduğu yeni ödeme çözümlerini kripto para piyasasında bulduklarını söyledi.

Tüketicilerin günlük satın alımlar için kripto varlıkları harcayabilmeye giderek daha fazla ilgi gösterdikleri belirtildi. Katılımcıların %40’ı gelecek yıl içerisinde kripto para kullanmayı planlıyor.

Popüler kripto platformu Gemini de, geçtiğimiz günlerde cinsiyet, yaş, gelir ve konum gibi özelliklerin kripto endüstrisi ile ilişkilerinde ve anlayışlarında nasıl olduğuna dair başka bir anket yayınlamıştı. Bu çalışma sonucunda katılımcıların büyük bölümü için Bitcoin neredeyse kripto ile eşanlamlıydı.

Diğer altcoinler ise daha az biliniyordu. Katılımcıların %95’i Bitcoin’i duymuşken, 3’te 1’inden fazlası Ethereum’u duymuştu. Litecoin, XRP, BNB gibi altcoinler daha da az popülerdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu