Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasası Geçen Hafta 373 Milyon Dolar Kurumsal Yatırım Çekti

Kurumsalların piyasaya ilgisi artmaya devam ediyor.
Kripto Para Piyasası Geçen Hafta 373 Milyon Dolar Kurumsal Yatırım Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paralarda olan artış ile piyasa büyümeye devam ediyor. Son veriler kripto para piyasasının 2.4 trilyon dolara ulaştığını gösteriyor. Geçtiğimiz hafta boyunca dijital varlıklar kurumsal yatırımları çekmeye devam etti.

CoinShares tarafından yayınlanan haftalık dijital varlık girişleri raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta 373 milyon dolar çekti. Bitcoin geçen hafta 290 milyon dolarlık girişle kurumsal yatırımcıların tercihi olmaya devam etti. Ethereum ile ilgili yatırım ürünleri ise geçen hafta 60 milyon dolar çekti. ETH girişleri Nisan ayına oranla 2 kat artış yaşadı.

Haftalık kurumsal girişler
Kaynak: CoinShares

Diğer yandan Cardano ve Litecoin’e olan kurumsal girişlerdeki artış dikkat çekiyor. Rapora göre ADA ve LTC’ye sırasıyla 6.6 ve 3.6 milyon dolar kurumsal giriş gerçekleşti. Toplam girişin 373 milyon dolara ulaşması haftalık talepte artış olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Nisan ayının son haftasında ise 442 milyon dolar kurumsal giriş çekmişti. Mayıs 2021’in ilk haftasında, kripto para varlıklarının genel piyasa değeri yaklaşık 300 milyar dolar artış yaşadı. ETH’nin fiyatı tarihinde ilk kez 4.000 geçti. Bu artış ile beraber ETH, perakende ve kurumsal tüccarlar arasında en popüler kripto para birimi olmaya devam etti.

Piyasada kazançları ile dikkat çeken diğer kripto paralar arasında Dogecoin, Cardano, Bitcoin ve Ethereum Classic yer alıyor. Son olarak BTC aşağı yönlü sert bir düzeltme yaşadı ve 53.000 dolara kadar geriledi. Bu düşüş piyasadan 100 milyar dolar değerinde bir çıkış yaşanmasına neden oldu. An itibariyle BTC, 55.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%