Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasası Yeniden 1.9 Trilyon Doların Üzerine Çıktı

Son 21 gün içinde 700 milyar dolara yakın bir artış kaydedildi.
Kripto Para Piyasası Yeniden 1.9 Trilyon Doların Üzerine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası son haftalarda toplam piyasa değeri 2 trilyon dolara yaklaşan sağlam bir yükseliş eğilimi içerisinde. CoinGecko verilerine göre, toplam kripto piyasası değeri 9 Ağustos’ta 1,9 trilyon doları kırarak 18 Mayıs’tan bu yana ilk kez bu seviyeye yükseldi.

19 Temmuz’dan itibaren kripto para piyasaları kayda değer bir artış kaydetti ve piyasa değerinde yaklaşık 700 milyar dolara varan bir artış yaşandı. Bu toparlanma Bitcoin ve Ethereum önderliğinde gerçekleşti.

Bitcoin ve Ethereum’da Büyük Artış

Kripto para piyasa değeri
Kaynak: CoinGecko

BTC’nin piyasa değeri son verilere göre 860 milyar doların üzerine çıkmış durumda. Kripto para birimi bu yılın başlarında 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olmuştu. Mayıs ayında yaşanan büyük düşüşte, BTC’nin piyas değeri 560 milyar dolara kadar gerilemişti.

Bugün itibariyle 45.000 dolar seviyesine yükselen BTC’nin piyasa değeri %53’ün üzerinde arttı. Ethereum tarafında ise daha iyi bir performans görülüyor. 20 Temmuz’da 204 milyar dolar olan piyasa değeri, bugün itibariyle 370 milyar dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş %81’lik bir artışa karşılık geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Londra güncellemesi, Ethereum’un yüksek işlem ücretleri başta olmak üzere pek çok sorununa çözüm getiriyor. Bu ETH’nin yükselişinde önemli rol oynadı.

Kripto para piyasasındaki en son büyüme, Tesla CEO’su Elon Musk’ın 22 Temmuz’da havacılık firması SpaceX’in Bitcoin tuttuğunu açıklaması sonrasında geldi.

Musk ayrıca Tesla’nın kripto para ödemelerindeki önemli düşüş nedeniyle araba alımları için kripto ödemelerine devam etmeyi planladığını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%