Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Piyasasındaki Büyüme Düzenleyicilerin Ciddiyetini Artırıyor

CoinShares'ten Meltem Demirors, düzenleyicilerin kripto endüstrisinin büyümesini engellemek istemediğini belirtti.
Kripto Para Piyasasındaki Büyüme Düzenleyicilerin Ciddiyetini Artırıyor

Kripto para piyasası geçtiğimiz haftalarda 2.6 trilyon dolara yükselerek tarihinin en yüksek zirvesini test etti. Bu durum sonrası ülkelerin düzenleyici kurumları kripto para piyasasını daha yakından takip etmeye başladı.

CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, dünya çapındaki düzenleyicileri kripto para birimlerine ciddi bir şekilde bakmaya zorladığını, ancak aynı zamanda büyüyen bir endüstriyi boğmak istemediklerini söyledi.

Düzenleyiciler endüstriyi boğmak istemiyor

Belirsizliğin bu sektörün bir parçası olduğunu söyleyen Demirörs, SEC başkan Gary Gensler’in kripto borsalarına yönelik düzenlemelerde daha ciddi olmak istediğini ifade etti. Kripto para birimleri bu yıla 1 trilyon doların altında toplam piyasa değeri ile başladı ve geçtiğimiz haftalarda 2,6 trilyon dolara ulaştı.

Demirörs, düzenleyicilerin varlık sınıfını ciddiye almaya başladığını belirterek, “Sektörün, yatırımcıların ve spekülatörlerin düzenlemenin nasıl şekilleneceğini görmek için neden beklediğine dair belirsizliği görmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

CoinShares yöneticisi son haftalardaki düşüşü en büyük kaldıraç temizleme olayı olarak değerlendiriyor. Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 64.800 dolara yükselerek tüm zamanların zirvesine ulaşmıştı. Buradan sert bir düzeltme alan BTC, 30.000 dolara kadar geriledi. BTC yazım itibariyle 37.300 dolar seviyesinde bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum