Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para ile Ödeme Yapmak İşletmelere Rekabet Avantajı Sağlıyor

Yapılan yeni bir çalışma, perakende yatırımcıların kripto paraları her geçen gün daha fazla benimsediğini gösteriyor. Detaylar haberde…
Kripto Para ile Ödeme Yapmak İşletmelere Rekabet Avantajı Sağlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto ödemeleri, şirketlerin aradığı yenilik olabilir. Ödeme ağı Mercuryo tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, katılımcıların %57’sinin kripto para ödemelerini kabul etmenin şirketlere rekabet avantajı sağlayacağına inandığını ortaya koydu.

Diğer göze çarpan istatistikler arasında, işletmelerin üçte birinden fazlası müşterilerin Bitcoin, Ethereum veya başka bir dijital para biriminde ödeme yapmak istemesi yer alıyor. Mercuryo raporu perakende ödeme hizmetlerinin önemli bir kripto benimseme aracı olmaya devam edeceğini vurguluyor.

Firma, Birleşik Krallık’taki 501 üst düzey finansal karar vericiyle anket düzenledi. Katılımcıların neredeyse yarısı 250’den fazla kişiyi istihdam eden büyük işletmelerden oluşuyordu. Ankete katılanların %40’ı yönetim kurulu veya direktör düzeyinde yönetimdeyken, geri kalanı ortaklar veya işletme sahipleri oldu.

Mercuryo’nun CEO’su ve kurucu ortağı Petr Kozyakov, tüm büyük şirketlerin %75’inin kripto para biriminin sonunda her tür finansal hizmete entegre olacağına inandığını söyledi.

Kripto para piyasası değeri 2021’in çoğu için 2 trilyon doların üzerinde yer alarak değerini kanıtlamış olsa da, geleneksel perakendecileri bir ödeme teknolojisi olarak kullanım durumları hakkında eğitmenin zaman alacağı belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu