Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasasına Kurumsal Girişler 2021 İlk Çeyrekte Rekor Seviyeye Ulaştı

Kurumsal fonlar için yönetilen varlıklar 59 milyar dolarla rekor seviyeye ulaştı.
Kripto Para Piyasasına Kurumsal Girişler 2021 İlk Çeyrekte Rekor Seviyeye Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dijital varlık yatırım yöneticisi CoinShares, 2021’in ilk çeyreği kurumsal kripto ürün girişlerinde yeni bir rekor kırıldığını açıkladı. CoinShares Fon Akışları Haftalık bülteninde, bu yılın ilk çeyreği, 2020’nin son çeyreğindeki 3,9 milyar dolara kıyasla 4,5 milyar dolarlık girişle yeni bir rekora imza attı.

Raporda geçen hafta kaydedilen ve 2 Nisan’da sona eren girişlerin toplam 106 milyon dolara ulaştığını ve üç aylık dönem için toplamın bir önceki çeyreğe göre %11 artış olduğu kaydedildi. Ancak 12 Mart’ta sona eren hafta 242 milyon dolar giriş oldu ve önceki haftalara göre kurumsal ürünlerin girişinde azalma yaşandı.

Mart Ayında Kurumsal Girişler Yavaşladı

Mart Ayında Kurumsal Girişler Yavaşladı

Kurumsal girişler yavaşlarken CoinShares, üç aylık büyüme oranlarının altını çizerken, daha geniş bir yavaşlama eğilimi olmayacağına inanıyor.

Geçtiğimiz hafta yaşanan kurumsal girişlerde Bitcoin 83 milyon dolar ile tüm alımların yüzde 78’ini oluşturdu. BTC’yi 20 milyon dolar ile Ethereum takip ediyor. Bitcoin yatırım ürünleri için toplam hacimler, kripto para borsaları için toplam ticaret hacminin %6.7’si gibi nispeten küçük bir payını oluşturuyor.

Hem aktif hem de pasif kripto yatırım ürünleri için yönetilen varlıklar, yılın ilk çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 59 milyar dolara ulaştı. Avrupalı ​​dijital varlık yatırım firması, fiziksel olarak desteklenen Litecoin borsasında işlem gören bir ürünün tanıtımıyla bu hafta kurumsal ürünlerini genişletti.

Yeni CoinShares yatırım ürünü başlangıçta İsviçre’nin düzenlenmiş kripto borsası SIX Swiss Exchange’de listelenecek. Litecoin ETP, firmanın 2021 yılında piyasaya sürdüğü üçüncü kurumsal düzeydeki ürün olarak lansedildi. Ocak ayında fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETP’yi ve Şubat ayında Ethereum ETP takip etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu