Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Borsalarına Yarım Milyar Dolar Tether Girişi Kaydedildi

Borsalara giren stablecoin milyarı yeni bir rallinin habercisi olabilir.
Kripto Para Borsalarına Yarım Milyar Dolar Tether Girişi Kaydedildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Glassnode’un verilerine dayanarak, büyük kripto para borsalarına Tether girişlerinde yaklaşık yarım milyar dolar kaydedildi. Mart ortasından bu yana en büyük girişlerin Bitcoin’de küçük bir geri çekilme ile aynı zamana denk geldiği göz önüne alındığında, alıcıların BTC’nin fiyat düşüşünü takip etmek için beklediği görülüyor.

Genellikle daha büyük bir Bitcoin rallisinin oluştuğuna işaret eden iki büyük zincir içi ölçüm vardır. Bunlar BTC çıkışları ve stablecoin girişleri olarak sıralanıyor. Stablecoin girişi, tüccarlar kripto para birimlerine geri satın almak için borsalara kenara bırakılan fonlarını yatırdıklarında meydana geliyor.

Yeni Bir Ralli Başlayabilir

Yeni Bir Ralli Başlayabilir
Kaynak: Glassnode

Bu arada, büyük BTC çıkışları tipik olarak yüksek net değerli yatırımcılar dijital varlıklarını borsalardan kendi kendine barındırılan cüzdanlara çektiklerinde meydana gelir ve bu da genellikle uzun vadede tutma niyetlerini gösterir.

Bir saat içinde, borsalarda 476 milyon dolardan fazla stablecoin depozitosu tespit edildi. Moskovoski Capital’in CIO’su Lex Moskovoski’ye göre bu, Bitcoin diplerini satın almak için bekleyen yatırımcıların sermaye sıkıntısı olmadığını gösteriyor. Moskovi açıklamasında, “Dün düşüşü satın almak için 476 milyon dolarlık USDT borsalara yatırıldı. Her daldığımızda, kenarda nakit sıkıntısı yok gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Tethers, temelde kolayca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine dönüştürülebilen dijital dolarlar olduğundan, bu yükseliş, kripto pazarındaki kenara itilmiş sermaye miktarının arttığını gösteriyor. Teorik olarak, piyasada çok fazla kenara alınmış nakit olduğunda, Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin yeni bir ralli yaşama ihtimali artıyor.

Borsalardaki stablecoin oranı
Kaynak: CryptoQuant

Bu arada, CryptoQuant’tan gelen veriler de benzer bir eğilimi gösteriyor. Borsalardaki tüm Bitcoin rezervlerini stabilcoin rezervlerine bölen ESR oranı bir kez daha yükseliyor ve bu da yatırımcıların piyasaya yeniden girebileceğini gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu