Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Paraların Benimsenmesinde Bilgi Eksikliği Engel Teşkil Ediyor

Yapılan bir anket kripto paranın benimsenmesine dair önemli sonuçlar ortaya koydu.
Kripto Paraların Benimsenmesinde Bilgi Eksikliği Engel Teşkil Ediyor

Kripto paralar geçmiş yıllardan bu yana insanlardan daha fazla ilgi görüyor ve bu da piyasanın büyümesine zemin hazırlıyor. Son veriler piyasanın toplam değerinin 1.7 trilyon dolara ulaştığını gösteriyor.

Pek çok çevre ise piyasada yaşanan aşırı volatil hareketler nedeniyle mesafeli durulması gerektiğini belirtiyor. Yapılan bir araştırma kripto paraların benisenmesinde insanların yeterince bilgi sahibi olmamasının önemli rol oynadığını belirtti.

Kripto para anket sonuçları
Kaynak: The Economist

Katılanların% 51’i Bitcoin ve Ethereum gibi açık kaynaklı kripto para birimlerinin benimsenmesinin önündeki ana engelin bilgi eksikliği olduğunu söylerken, %34’lük kitle ise ana engel olarak güvenlik endişelerini belirtti. Yüzde 29’luk kitle ise nereden kripto alacağını bilmediğini belirtti.

Ankete katılanların %47’si ise genel piyasa güveni veya dijital para birimleri anlayışının en büyük benimseme engeli olduğunu söyledi. Katılımcıların yaklaşık %32’si kripto para birimi düzenlemelerini daha geniş kurumsal kabulün önündeki birincil engel olarak belirtirken, % 43 ve %36 sırasıyla finansal piyasa yapılarının ve varlık oynaklığının en önemli engel olduğunu ifade etti.

Sonuçlarda %55’lik kitle ise kripto para sahibi olmamasına rağmen dijital varlıklardan haberdar olduklarını söyledi. Goldman Sachs küresel dijital varlık başkanı Mathew McDermott, “Daha fazla insan dijital cüzdanları benimsedikçe ve bunlara eriştikçe, kripto para birimlerine erişimi olan ve yatırım yapanların sayısının artmaya devam ettiğini görebilirsiniz” değerlendirmesinde bulundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum