Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Fonlarına Kurumsal Girişler Son 3 Ayın En Yükseğinde

Yapılan son araştırma, kurumsal yatırımcıların kripto varlıklara olan ilgisinin artarak devam ettiğini gösteriyor.
Kripto Fonlarına Kurumsal Girişler Son 3 Ayın En Yükseğinde
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum liderliğinde yükselişine hız verirken, kurumsal yatırımcıların da ilgisinin arttığı görülüyor CoinShares tarafından paylaşılan son haftalık rapor bu durumu gözler önüne seriyor.

Rapor kripto para birimlerine yapılan kurumsal yatırımların, 47 milyon dolarlık çıkış gören önceki haftaya göre keskin bir artışla üç ayın en yüksek seviyelerinde olduğunu ortaya koydu.

Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporu, yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 193 milyon dolar giriş gördüğünü ve Aralık 2021’in başından bu yana en yüksek seviyeye ulaşıldı.

Haftalık kripto fon girişleri
Kaynak: CoinShares

Fon akışları büyük oranda Bitcoin’e yönelik oldu. Sermayenin yüzde 50’den fazlası BTC’ye dayalı ürünlere akarken, toplamda 98 milyon dolarlık fon girişi yaşandı.

Solana’da Rekor Giriş

Solana bu alanda ikinci oldu ve geçen hafta 87 milyon dolarlık giriş gördü, Bu rakam tek bir seferde görülen en büyük haftalık giriş olduğunu gösteriyor.

SOL tabanlı fonlar, artık Ethereum’dan sonra en büyük altcoin olan kurumsal firmalarla yönetilen varlıkların yüzde36’sını temsil ediyor. ETH tabanlı fonlar geçen hafta toplam 10.2 milyon dolar giriş gördü.

Avrupa Birliği tarafından geçtiğimiz haftalarda, iş kanıtı (PoW) madenciliğini yasaklayan yasa tasarısının geçmememesi ile beraber kurumsal yatırımlar hız kazandı. Toplam kurumsal girişlerin yüzde 76’sı bu oylama sonrası gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%