Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kraken Borsası, Kusama Parachain Müzayede Platformunu Duyurdu

Parachain açık artırmaları yaklaşırken, KSM’nin fiyatı yükseliyor.
Kraken Borsası, Kusama Parachain Müzayede Platformunu Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD kripto para borsası Kraken, müşterilerin doğrudan borsadan katılmalarını sağlayan Parachain Müzayede Platformunu duyurdu. Yapılan duyuruda, yeni platformun, Kusama’nın KSM tokenlerini stake ederek bir Parachain yuvası için yarışan Kusama projelerine destek sözü vermeye hak kazanan kullanıcılara olanak sağlayacağı açıklandı.

Polkadot’un çok zincirli ekosistemi, işlemleri paralel olarak işlemek için parçalanmış yan zincirleri kullanacak. Bu Parachainler, projelerin KSM tokenleri ile 48 hafta boyunca slotu kullanma hakkı için birbirlerini geçmeye çalıştıkları müzayede sürecinde elde edilecek.

Kraken, Kusama Parachain platformu

Kusama, Polkadot’un “Kanarya ağı” olarak adlandırılan test ve geliştirme ağı olarak kullanılıyor. Platform ABD, Kanada, Japonya ve Avustralya’da ikamet edenler tarafından kullanılamayacak.

İlk Parachain müzayedesinde Kraken, müşterilerin Karura ve Shiden ile başlayarak en az iki projenin tekliflerini desteklemesine izin verecek.

Karura, Kusama ağı için kripto teminatlı bir stablecoin olmakla beraber, merkezi olmayan bir borsa, DeFi merkezi olarak kullanılıyor. Shiden ise Kusama ağı için geliştiricilerin yeni DApp’ler tasarlayıp oluşturabilecekleri akıllı bir sözleşme katmanıdır.

Polkadot yaratıcısı Gavin Wood, ilk Kusama Parachain müzayedesi için 15 Haziran tarihini işaret etti. İlk beş haftalık müzayedenin ardından Wood, başka bir müzayede partisine başlamadan önce ağın performansını değerlendirmek için bir duraklama dönemini önerdi.

Yaklaşan müzayede lansmanları, Kusama’nın piyasadaki düşüşe meydan okuyan ve son iki hafta içinde %28 oranında artışa yaşadı. KSM yazım itibariyle 430 dolardan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%