Yatırım yapmaya başla!

Konami ile UEFA Birlikteliğinde Yolun Sonu Göründü!

Dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan Pro Evolution Soccer’da yer alan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin lisans süresinde sona gelindi. İşte detaylar.
Konami ile UEFA Birlikteliğinde Yolun Sonu Göründü!

Bilindiği üzere futbol oyunu dendiğinde akla ilk gelen iki oyun hiç kuşkusuz PES ve FIFA serileri olmaktadır. Her yıl yeni sürümlerini çıkaran iki oyun serisi arasında rekabeti doğrudan etkileyecek önemli bir gelişme yaşandı. Bilindiği üzere Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin oyun platformlarına dair lisansı 10 yıldır Konami’nin elinde bulunuyordu.

UEFA resmi sitesinden yaptığı açıklama ile Konami ile 10 yıldır süregelen lisans anlaşmasının sona erdiğini duyurdu. Yapılan açıklama sonrası PES tutkunu milyonlarca oyuncuyu doğrudan etkilemiş durumda.

Şampiyonlar Ligi FIFA’ya Geçebilir

Dünyanın en büyük futbol organizasyonları arasında yer alan Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin bundan sonra PC platformlarında nasıl bir yolculuk seyredeceği ise merak ediliyor. Bu yıl Kiev’de düzenlenecek UEFA Şampiyonlar Ligi finali itibariyle Konami ile UEFA’nın 10 yıllık yolculuğu sona ermiş olacak.

Konuşulan bir diğer konu ise UEFA’nın önümüzdeki süreçte FIFA ile yeni bir anlaşma yapma olasılığı. Kısa bir süre önce PES ile UEFA’nın yolculuğunun 2019 yılına kadar uzatıldığı Konami tarafından açıklanmıştı. Ancak UEFA tarafından yapılan son resmi açıklama sonrası akıllara “araya FIFA’mı girdi?” sorusunun gelmesine neden oldu.

Konami Pes Edecek Gibi Görünmüyor

Konami ile UEFA’nın 10 yıllık yolculuğunda sona gelinmiş olması şirkette o kadar da karamsar bir hava yaratmış değil. Konami’nin üst düzey yöneticilerinden Jonas Lygaard yaptığı açıklamada “”UEFA Şampiyonlar Ligi lisansı, benzersiz deneyimler yaşatmak ve tüm dünyadan futbol taraftarlarına bir fırsat sunmak için bize büyük heyecan verdi. Bunun tadını çıkardık. Ancak bu yıl odağımızı diğer alanlara kaydırıyoruz. İlişkilerimizin güçlü olduğu UEFA ile birlikte çalışmaya devam etmenin alternatif yollarını araştırmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer vererek umutlarını kaybetmediklerini belirtti.

Bir diğer dedikodu ise UEFA’nın Konami ile lisans yenilemek için yaptıkları görüşmelerde akıl almaz boyutlarda ücretler talep ettiği. FIFA’nın geliştirici şirketi Electronic Arts’ın da devreye girdiği konuşulurken, mevcut anlaşmanın PES 2019’u kapsayıp kapsamadığı ise henüz bir netlik kazanmadı. Bu durumun netleşmesi için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum