Paylaşım

Savaş Suçlularından Sonra Almanya Tarihinin En Büyük Katili Hasta Bakıcı Çıktı!


 

2015 yılında 6 cinayetten ömür boyu hapis cezasına çarptırılan katil hasta bakıcı, yaptığı itirafla “Almanya tarihinin en büyük katili” olarak gündeme oturdu. Çünkü…

Niels Högel isimli sıra dışı seri katil, söyledikleriyle tüm dünyanın dikkatini çekti. Çünkü hasta bakıcının söylediğine göre o; 2015 yılında suçlu bulunduğu 6 cinayetin dışında 84 kişiyi daha öldürmüştü. Şok edici itirafın üzerine hemen gerekli çalışmalar başlatıldı ve Högel’in en az 84 cinayeti daha olduğu anlaşıldı.

Bunun üzerine basında arka arkaya; “Almanya tarihinin savaş suçlularından sonra en büyük katili” başlıklı haberler çıktı. İşte katil hasta bakıcının itirafı ve ortaya çıkarılan gerçeklerle ilgili ayrıntılar:

Niels Högel, 1999 yılında hasta bakıcılık yapmaya başlayarak uzun süre Almanya’nın çeşitli hastanelerinde çalışmış.

Niels Högel, 1999 yılında hasta bakıcılık yapmaya başladı.

Kaldı ki çalıştığı hastanelerden Delmenhorst ve Oldenburg kentlerinde bulunanlarda 35 kişiyi öldürdüğü ispatlanmış.

Mahkemede verdiği ifadede, yoğun bakımda yatan hastalara kalp krizine yol açabilecek bir ilaç enjekte ettiğini söyleyen Högel, daha sonra da hastaları kurtarmaya çalışıyormuş.

Hastalara kalp krizine yol açabilecek bir ilaç enjekte ediyor.

Çünkü başkalarının gözünde kahraman olmak istiyormuş. 2005 yılında bir meslektaşı tarafından suçüstü yakalanarak tutuklanan Högel’in o zamana kadar ne kadar cinayet işlediği aylardır araştırılıyor.

Högel’in kurbanlarını bulabilmek için soruşturma boyunca 200 şüpheli olay araştırıldı ve yüzlerce mezar açılarak cesetler üzerinde otopsi yapıldı.

Högel’in kurbanlarını bulabilmek için soruşturma boyunca 200 şüpheli olay araştırıldı

Oldenburg Emniyet Müdürlüğü Başkanı Johann Kühme’nin yaptığı açıklamaya göre Högel en az 84 kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor.

Uzman psikiyatrist Konstantin Karyofilis ise Niels’in 11 yaşında ailesinden ayrılarak yatılı okula başladığını ve buradayken yaşadığı korkuların psikolojisini bozduğunu söylüyor.

Uzman psikiyatristin Högel hakkında yorumları!

Ayrıca 17 yaşındayken sağlık eğitimi almaya başlayan seri katil, alkol ve uyuşturucu kullanımına her zaman ilgi duymuş. Ve bir kulağı sağı olarak doğan suçlu, zor şartlar altında yetişmiş. Onu “Wilhemshaven’dan ayrılmak istemeyen bir burjuva meraklısı” olarak tanımlayan psikiyatrist, Högel’in Delmenhorst’a taşındıktan sonra ciddi sorunlar yaşadığını söylüyor. 2003 yılında yaşadığı bu olaydan sonra ise panik atak hastalığına yakalanarak, ağır depresyon ilaçları kullanmaya başlamış.

Yaklaşık 200 kişiye Gilurytmal isimli ilacı enjekte ettiği düşünülen Högel’in daha çok insanı öldürüp öldürmediği detaylıca araştırılacak.

Yaklaşık 200 kişiye Gilurytmal isimli ilacı enjekte etti.

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ülkede yaşanan en büyük cinayetler serisi olarak nitelendirilen olay, bir tek Almanya’da değil tüm dünyada şok etkisi yarattı.

Sonuçta; insanların iyileşmek umuduyla gittiği hastanelerin korkunç cinayetlere suç mahali olması gerçekten tedirgin edici!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın