Yatırım yapmaya başla!

Kapatılan tbh Uygulamasının Kurucusu Facebook için Çalışmaya Devam Edecek!

Facebook'un satın aldıktan yalnızca 8 ay sonra kapatacağını duyurduğu tbh'nin kurucusu, sosyal medya devi için çalışmaya devam edeceğini açıkladı. İşte ayrıntılar;
Kapatılan tbh Uygulamasının Kurucusu Facebook için Çalışmaya Devam Edecek!

Sosyal medya devi Facebook, bugünkü duyurusunda daha önce satın aldığı 3 uygulamayı düşük kullanım gerekçesiyle kapatacağını açıkladı. Ama o uygulamalardan tbh’nin kurucusu Nikita Bier, Business Insider’a yaptığı açıklamada ekibiyle birlikte Facebook’ta kalıp yeni ürünler geliştirmeyi planladığını söyledi.

ABD’li gençlerin bir dizi anketle arkadaşlarına anonim bir şekilde yorum göndermelerini sağlayan ve 2017’nin Ekim ayında Facebook bünyesine katılan tbh, platform için büyük hayal kırıklığı olsa da Nikita Bier çok daha iyilerini yapacağının sinyallerini verdi.

Öte yandan Bier ekibiyle birlikte Facebook’ta kalmaya kararlı olduğunu söylese de ileride ne yapacaklarıyla ilgili bilgi vermek istemedi.

Nikita Bier Facebook'ta Kalmaya Devam Edecek İlaveten; tbh’nin kapanmasının Facebook’ta işten çıkarmalara neden olup olmayacağı konusuna da değinmedi. Bu noktada uygulamanın, Facebook tarafından satın alındıktan sonra çöküş içine girmesi de dikkat çekti. Çünkü tbh Facebook bünyesine katıldığında, 5 milyon kez indirilmişti ve günlük aktif kullanıcı sayısı 2.5 milyon kişiydi.

Ayrıca Ad Age geçen yıl, Facebook satın almasından yalnızca 1 ay sonra tbh’nin App Store listelerinde düşüşe geçtiğini yazmıştı.

Facebook 3 Uygulamasını Kapatma Kararı Aldı Yani Facebook’un YouTube, Instagram ve Snapchat’e kaptırdığı genç kullanıcısını geri kazanmak için attığı bu hamle pek işe yaramadı denilebilir. Yeri gelmişken, tbh’ni yanında kapatılan diğer iki uygulamadan da kısaca bahsedelim. Platform tarafından yapılan duyuruda; tbh’nin (To be Honest) yanında Moves ve Hello’nun da kapatılacağı belirtildi.

Buna göre üç uygulamanın kapatılma nedeni de düşük kullanımdı ve uygulamalardaki kullanıcı verileri 90 gün içinde tamamen silinecekti.

tbh Kurucusu Facebook için Çalışmaya Devam Edecek Ancak Moves ve Hello uygulamaları 2014 – 2015 tarihlerinde piyasaya sunulmalarından dolayı tbh’den ayrılıyorlardı. Çünkü 2017 Ekim’inde satın alınan tbh, bunsan yalnızca 3 ay önce piyasaya sunulmuştu.

İşte bu nedenle kaynaklarda; ABD’li gençler arasında hızla popülerleşen uygulamanın Facebook tarafından büyük umutlarla satın alındığı yazıldı. Fakat sosyal medya devi tbh’den de beklediği randımanı alamadı ve çiçeği burnunda uygulamayı da kapatacağını açıkladı. Tabii, burada tbh’nin kurucusunun Facebook bünyesinde kalıp platform için yeni ürünler geliştirme sözü şirketin yaralarını az da olsa sardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum