Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan, Siemens için Blockchain Odaklı Ödeme Sistemi Geliştirecek

Blockchain üzerine kurulacak ödeme platformunun, bu haliyle türünün ilk örneği olacağı belirtiliyor. İşte detaylar…
JPMorgan, Siemens için Blockchain Odaklı Ödeme Sistemi Geliştirecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Wall Street merkezli finans devi JPMorgan Chase, ödemelerde kullanılmak üzere blockchain tabanlı bir sistem geliştirecek. Bu sistemin geliştirilmesi için Almanya’nın sanayi devi Siemens ile ortaklık kurulduğu açıklandı.

Sistem, Siemens’in kendi hesapları arasında otomatik olarak para transferi yapmak için kullanılacak. İlk etapta ABD dolarının destekleneceği sistem, ilerleyen süreçte Euro desteğine de kavuşmuş olacak.

Yeni sistemin, ödemelerin kaydedilmesi ve doğrulanması için gereken çeşitli eylemlerin otomasyonuna yönelik olacağı belirtildi. Altyapı JPMorgan’ın blok zinciri birimi Onyx’i kullanacak.

Onyx’in küresel madeni para sistemleri başkanı Naveen Mallela, JPMorgan’ın Onyx sistemi için bir müşteri hattına sahip olduğunu söyledi. Mellela, altyapının programlanabilir ödemeleri otomatik ödemeler ve düzenli siparişler gibi mevcut kullanımların ötesinde yer alacağını ifade etti.

Bu ortaklığın, dünyanın önde gelen kurumları arasında günlük operasyonlarının verimliliğini ve maliyetini artırmak için blok zincir teknolojisinden yararlanma konusundaki artan iştahı ortaya koyduğu belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%