Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JpMorgan’ın Bitcoin Hizmetini Hayata Geçireceği Zaman Netleşiyor

Banka daha önce Bitcoin yatırım hizmeti sunacağını açıklamıştı.
JpMorgan’ın Bitcoin Hizmetini Hayata Geçireceği Zaman Netleşiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve diğer kripto paraların değerlenmesi ile beraber finans sektörünün devleri de yeni çözümler geliştirmeye başladı. ABD merkezli banka JpMorgan geçtiğimiz haftalarda müşterilerine Bitcoin yatırım hizmeti sunacağını açıklamıştı. Gelen son haberler bu sistemin yakın zamanda harekete geçeceğini gösteriyor.

Banka bu yaz aylarında belirli müşterilere aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunmaya hazırlanıyor. Diğer yandan kurumsal Bitcon mağazası NYDIG’in JPMorgan için saklama hizmeti vereceği belirtiliyor.

Müşteriler Bitcoin Satın Alabilecek ve Saklayabilecek

Müşteriler Bitcoin Satın Alabilecek ve Saklayabilecek

Bankanın Bitcoin fonunu aktif olarak yöneteceği ifade ediliyor. Müşteriler banka üzerinden Bitcoin satın alabilecek ve hesaplarında tutabilecek. Galaxy ve NYDIG ayrıca Morgan Stanley müşterilerine Bitcoin fonları sunuyor.

Geçtiğimiz yıllarda bankadan yapılan açıklamalarda kripto para birimlerinin dolandırıcılık amacıyla kullanıldığına yer verilmişti. Aradan geçen zaman içerisinde piyasanın büyümesi ve regülasyonlar ile beraber büyük bankalar duruşunu değiştirmeye başladı.

JPMorgan’ın devasa yatırım, ticari bankacılık ve varlık yönetimi bölümleri, müşteriye dönük Bitcoin fonu yeni olsa bile, kripto ve blok zinciri işlemlerinde kademeli olarak gelişti. Bankanın araştırma analistleri, müşterilere sunulan raporlarda düzenli olarak Bitcoin’in fiyatı ve beklentileri hakkında bilgilendirmeler yapıyor.

JPMorgan, MicroStrategy ve Riot Blockchain gibi Bitcoin vekil hisse senetlerinin performansına bağlı yapılandırılmış kripto yatırım ürününü Mart ayında yayınlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%