Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JP Morgan’a Göre Bitcoin Borsadaki Sert Düşüşlerine Karşı Dayanıklı Değil

JP Morgan analistleri borsalarda yaşanan düşüşlere karşı BTC’nin korunaklı olmadığını düşünüyor.
JP Morgan’a Göre Bitcoin Borsadaki Sert Düşüşlerine Karşı Dayanıklı Değil
Son Güncelleme: 
Yorum

JP Morgan Chase analistleri kripto paralara karşı endişeli yaklaşımını, yeni açıklamaları ile sürdürmeye devam ediyor. Analistlere göre borsalarda yaşanan düşüşlere karşı BTC güvenli bir liman değil. Hafta sonu kripto parayı yeni bir zirveye çıkaran ralli, en büyük kripto para birimi için piyasadaki likiditenin düşmesinden bir testle karşı karşıya kalabileceğine dair yorumlar yapılıyor.

JP Morgan yatırımcılara bir mektup gönderdi ve BTC’nin hisse senedi fiyatlarında düşüşe karşı çok zayıf bir koruma sağladığını bildirdi. Notta piyasa likiditesinin şu anda Bitcoin için altın veya S&P 500’den çok daha düşük olduğu ve küçük akışların bile büyük bir fiyat etkisi olabileceği anlamına geldiğine yer verildi.

JP Morgan Uyarılarını Sürdürüyor

JP Morgan Uyarılarını Sürdürüyor

Bitcoin bu yıl endişelere meydan okuyarak rekorlar kırmaya devam etti. Böyle bir zemin, dijital varlıklar için hâkim olan tutkusuna bağlı olarak kripto para biriminde daha yüksek veya daha düşük keskin hareketler yapma olasılığını beraberinde getiriyor. Son zamanlarda kripto paranın en büyük destekçilerinden bazıları bile bu kadar sert bir yükseliş beklemediklerini belirtiyor.

JP Morgan tüm bu gelişmelere rağmen temkinli duruşunu korumaya devam ediyor. Fiyattaki yükselişe rağmen likiditenin azaldığı vurgusu yapıldı ve “Bitcoin’in piyasa likiditesi, altın veya S&P500 ile kıyaslandığında hala çok küçük kalıyor. Dolayısıyla küçük çaplı sermaye akışları bile fiyat üstünde büyük etkilere sahip olabilir.” açıklamasına yer verildi.

JP Morgan daha önce Ekim ayında yaptığı tahminlerde BTC’nin 2 ya da 3 katına çıkacağı tahmininde bulunmuştu. Son veriler bu tahminlerin tuttuğunu gösteriyor. Kripto para birimi dün akşam 58 bin dolar ile ATH seviyesine ulaştı. Sonrasında bir geri çekilme yaşayan BTC, 55 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%