Yatırım yapmaya başla!

Joe Biden Başkanlık Kampanyasının İlk Gününde 6.3 Milyon Dolar Bağış Topladı

Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, seçim kampanyasının ilk gününde 6.3 milyon dolar topladığını bildirdi. Detaylar şöyle;
Joe Biden Başkanlık Kampanyasının İlk Gününde 6.3 Milyon Dolar Bağış Topladı

Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, seçim kampanyasının ilk gününde 6.3 milyon dolar topladığını ve bu rakamın 2020 başkanlık yarışı için aday olan Demokrat politikacıların duyurularından sonraki ilk 24 saatte topladıkları rakamların en yükseği olduğunu açıkladı.

Cuma günü yapılan basın duyurusunda Biden’in kampanyası, 6.3 milyon dolarlık paranın 50 eyalette maille ulaşılmamış 65 bin kişi dahil yaklaşık 97 bin bireyden toplandığını belirtti. Ve söz konusu miktar, eski Teksas Temsilcisi Beto O’Rourke’nin ilk günkü 6.1 milyon dolarlık bağışını da Vermont Senatörü Bernie Sanders’ın toplam 6 milyon dolarlık bağışını da geride bıraktı.

Biden Perşembe akşamı Philadelphia’da düzenlenen bir bağış toplama etkinliğine katılmış ve 500 bin dolar kazanmayı hedeflemişti.

Joe Biden Başkanlık Kampanyasının İlk 24 Saatinde 6.3 Milyon Dolar Bağış TopladıSunucular Cuma günü ise rakamın çok daha üzerine çıktığını söylemişlerdi. Barack Obama’nın başkan yardımcısı olarak 8 yıl görev yapan Joe Biden, başkanlık yarışı için aday olduğunu da Perşembe günü açıklamıştı. Amerika’yı Amerika yapan her şey tehlikede diyen ve bu nedenle başkanlığa aday olduğunu söyleyen Joe Biden, son dakika sayılabilecek hamlesiyle gündemde büyük yankı uyandırmıştı.

Nitekim ilk 24 saatte toplanan rekor para da Joe Biden’ın adaylığının ne kadar önemli olduğunu açıkça kanıtladı.

Joe Biden Başkanlık Kampanyasının İlk 24 Saatinde 6.3 Milyon Dolar Bağış Trump için Önemli Aday Tüm bunların yanında Joe Biden, 8 Mayıs’ta Los Angeles yapılacak en az iki bağış toplama etkinliği için de plan yaptı. Bunlardan bir tanesinin emekli bir telekomünikasyon yöneticisi olan Joe Waz ile Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles profesörü Dr. Cynthia Telles’in evinde, diğerinin de Obama’nın İspanya Büyükelçisi olan James Costos’un evinde yapılacağı söylendi.

Costos’un etkinliğinin ortak ev sahipleri arasında ise ABD Senatörü Dianne Feinstein’ın eşi Richard Blum, sinema kralı Jeffrey Katzenberg ve diğer üst düzey Obama ve Hillary Clinton bağışçılarının olduğu kaydedildi.

Kısacası Trump’ın Joe Biden’ın adaylığı karşısında zorlanacağı az çok belli oldu. Zaten kendisi, Joe Biden’ın adaylık duyurusuna verdiği tepkiyle de rakibinden korktuğunun sinyallerini vermişti. Biden’ın adaylığını alayla karşılayan Trump’ın “Uyuşuk Joe’nun zekasından şüphe ettiğine” dair tweeti de aslında ondan korktuğuna yorulmuştu. Hatta kaynaklarda Trump’ın danışmanlarına Joe Biden’ın kendisi için oluşturabileceği tehditten bahsettiği ve onlara Joe Biden’ı nasıl yenebileceklerini sorduğu yazıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum