Yatırım yapmaya başla!

Yönetim Gurusu Sonnenfeld: “Facebook COO’su Sandberg Değiştirilmeli”

Yönetim gurusu Jeffrey Sonnenfeld, Sheryl Sandberg hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde;
Yönetim Gurusu Sonnenfeld: “Facebook COO’su Sandberg Değiştirilmeli”

Şirketin yüksek profildeki karşıtlıkları etik olmayan yöntemlerle çözdüğü yönündeki iddialarla birlikte Facebook hakkındaki tartışmalı haberlere bir yenisi daha eklenmiş oldu. Tabii, söz konusu iddialar, okların haliyle Facebook COO’su Sheryl Sandberg’e çevrilmesine yol açtı.

Çünkü New York Times’ın haberinde, Sheryl Sandberg’in sosyal ağ üzerindeki Rus aktivitesini göz ardı ettiği ve soruşturmaları engellediği belirtilmişti. İşte bu noktada, yönetim gurusu Jeffrey Sonnenfeld’ın Sandberg hakkındaki yorumları dikkat çekti nitekim kendisi onun hemen değiştirilmesi gerektiğini savundu.

Yale Üniversitesi’nde liderlik çalışmaları için dekanlık yapan Jeffrey Sonnenfeld, Sheryl Sandberg’in tamamen vazgeçilebilir olduğunu söyledi.

 Jeffrey Sonnenfeld Facebook COO'su Değiştirilmeli Facebook COO’su Sheryl Sandberg için “olmasa da olur” diyen Sonnenfeld, en azından yöneticinin gözlem altında tutulabileceğini kaydetti. Tüm bunların yanında ünlü profesör, Mark Zuckerberg’in artık yönetim kurulu başkanı olmaması gerektiğini artık yalnızca CEO olmaya ve büyük düzeltmeler yapmaya odaklanması gerektiğini dile getirdi.

İlaveten; Washington’da uzun süredir borç karşıtı mücadeleci olan ve Bill Clinton yönetiminde hizmet veren Erskine Bowles gibi bir üyenin başkan yapılması gerektiğini aktardı.

 Jeffrey Sonnenfeld Facebook COO'su Değiştirilmeli

Tüm bunların yanında ünlü isim, Facebook’un eski Washington Post yayıncısı Don Graham’ı da şirketin yönetim kuruluna yeniden alması gerektiğini savundu. Bu noktada Washington Post yayıncısı Don Graham’ın Zuckerberg için harika bir akıl hocası olduğunu vurguladı. New York City Denetçisi Scott Stringer de Cuma günü verdiği bir demeçte; New York Times’ın raporunun zarar verici olduğunu söyleyerek; “en kötü kabusumuzu doğruladı” dedi.

Facebook’un yapısını eleştiren Stringer, şirket için en iyi pratiğin yeni bir yönetim kurulu başkanı atamak olacağını anlattı.

Facebook Yapısı Eleştiri “Birileri Mark Zuckerberg’in ve Sheryl Sandberg’in çalışmalarını denetlemek zorunda” diyen Stringer’ın ofisinin New York City’nin 195 milyon dolarlık emeklilik programını yürüttüğü, programın Facebook’un 4.5 milyon hissesine sahip olduğu hatırlatıldı. Kaldı ki bu da hisse başına 138 dolardan 620 milyon dolarlık hisse anlamına geliyordu.

Ve bu noktada Stringer; “İşimiz şirketlerden çıkmak değil. İşimiz bu şirketlerin kamu emeklilik fonundan faydalanan öğretmenler, polis memurları, itfaiyeciler ve diğer insanlar için daha iyi geri dönüşler sağlamaları” dedi. Tüm bu gelişmeler ışığında Facebook’un hisseleri Cuma günü düşüş göstererek Temmuz ayındaki 41 haftanın en yüksek seviyesinden yüzde 36 geriledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum