Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Serveti 100 Milyar Dolara Çıkan Jeff Bezos Birinciliği Garantiledi

Jeff Bezos, gerçek zamanlı verilere göre dünyanın en zengin ismi ve bir başarıya daha imza attı. İşte detaylar;
Serveti 100 Milyar Dolara Çıkan Jeff Bezos Birinciliği Garantiledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos için 2017 oldukça güzel geçti diyebiliriz. Çünkü gerçek zamanlı verilere göre dünyanın en zengin ismi olarak anılmaya başladı. İlk seferde saltanat 8 saat sürse de bu sefer birinciliği garantilemişe benziyor. Üstelik Bill Gates’ten sonra Bezos’un da serveti 100 milyar doları geçti. Böylece tarihte bu başarıyı yakalayan ikinci kişi oldu.

Bezos’un serveti dün 2,3 milyar dolar arttı ve 100,4 milyon dolara yükseldi.

Bezos'un Serveti 2,3 Milyar Dolar Arttı

1999 yılında Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in serveti 100 milyar doların üstünü görmüştü. Bu tarihten sonra aynı başarıyı yakalayan olmadı. Jeff Bezos ise dünkü artışla bu başarıyı elde eden ikinci kişi oldu. Bill Gates’in serveti bugün 90 milyar dolar seviyesinde ve ikinci sırada yer alıyor.

27 Temmuz’da Amazon hisselerinde görülen rekor yükseliş ile Bezos, dünyanın en zengini olmuştu.

Amazon'da Rekor Yükseliş

Ama bu unvanı sadece 8 saat taşıyabildi. Ardından 27 Ekim tarihinde yeniden dünyanın en zengini oldu ve hala unvanı elinde bulunduruyor.

Amazon ise 571 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en değerli 4. şirketi konumunda.

Amazon Dünyanın En Değerli 4. Şirketi
Microsoft ise 642 milyar dolarlık piyasa değeriyle listede 3. sırada yer alıyor. E-ticaret devi Amazon, dijital TV alanında da büyümeye devam ediyor. En son Yüzüklerin Efendisi serisinin dizi olacağı haberleri sonrası başlayan yarışı Amazon kazandı ve değerini daha da arttırması bekleniyor.

Black Friday çılgınlığı sayesinde de Amazon’un hisseleri (Nasdaq:AMZN) % 2,6 oranında yükselerek 1186 dolardan işlem gördü.

Amazon Black Friday Çılgınlığı

Şükran Günü ve Black Friday gibi günlerin ekmeğini fazlasıyla yiyen Amazon, e-ticaret sektörünün en büyük ismi diyebiliriz. Bezos ise şirketin % 17 oranında hissesini elinde bulunduruyor. Hisselerdeki yükselişle birlikte dün, yeni bir başarıya imza atmayı da ihmal etmemiş oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu