Yatırım yapmaya başla!

İş Bankasının Yılın İlk Çeyreğindeki Net Karının 1,4 Milyar TL Olduğu Öğrenildi

İş Bankası, 2019 yılının ilk çeyreğine ait net karını açıkladı. Edinilen bilgiye göre bankanın belirtilen dönemde elde ettiği net kar miktarı 1 milyar 458 milyon TL.
İş Bankasının Yılın İlk Çeyreğindeki Net Karının 1,4 Milyar TL Olduğu Öğrenildi

Türkiye İş Bankası’ndan gelen yazılı açıklama ile şirketin ilk çeyrek finansal sonuçları paylaşıldı. Bunun sonucunda İş Bankası’nın, yılın ilk çeyreğindeki dönemde 1 milyar 458 milyon TL net kar elde ettiği öğrenildi.

Açıklama neticesinde İş Bankası’nın aktif büyüklüğü 2019’un Mart ayı itibarıyla 426 milyar TL’ye çıkarken, ilk çeyrek net karı ise 1 milyar 458 milyon TL oldu.

İş Bankası'nın Aktif Büyüklüğü 2019 Mart Ayı İtbarıyla 426 Milyar TL'ye ÇıktıBankadan gelen açıklamada İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin görüşlerine de yer verildi. Adnan Bali, istihdam ve yatırımın devamlılığını sağlayacak nitelikteki projelere, reel sektör ile hane halkına finansman desteği sağlamayı sürdürdüklerini ifade etti.

Bali bu açıklamalarına şu sözlerini de ekledi: “İş Bankası, önümüzdeki dönemde de sağlıklı büyüme stratejisinden ödün vermeden aktif kalitesini muhafaza etmeye, kaynak maliyetlerini etkin bir şekilde yönetmeye ve ülke ekonomisinin uzun vadeli gelişimini finanse etmeye devam edecektir.”

Bali, İş Bankası olarak Mart 2019’dan itibaren nakdi kredi hacmini 270,9 milyar TL’ye; gayrinakdi kredi büyüklüğünü ise 93,6 milyar TL’ye çıkardıklarının bilgisini verdi.

İş Bankası Olarak Nakdi Hacim Gayri Nakdi Hacim Bilgisi VerdiBankadan gelen açıklamada yer alan bilgi neticesinde, İş Bankası’nın toplam mevduat hacmi, bir önceki yılın sonuna göre %3,5 yükselerek 2019’un Mart ayı itibarıyla 253,8 milyar TL oldu. Banka, yılın ilk çeyreğinde yurt içi piyasalarda toplam 3,2 milyar TL değerinde menkul kıymet ihracatı yaptı.

İş Bankası’nın özkaynak büyüklüğünün Mart 2019’dan itibaren 50,4 milyar TL’ye ulaştığı öğrenilirken, bununla birlikte banka yılın ilk çeyreğinde 1 milyar 458 milyon TL net kar elde etti. Bankanın sermaye yeterlilik oranının ise %16,1 seviyelerinde olduğu öğrenildi.

Bunlara ek olarak, 2019 yılı ilk çeyrek karını açıklayan bankalardan olan QNB Finansbank, bahsedilen dönemde 631 milyon net kar elde ederken; yine yılın ilk üç aylık döneminde 1 milyar 757,4 milyon net kar ile Garanti Bankası kayıtlara geçmişti. Bankalar belirtilen net karlarla istikrarlı bir şekilde büyüme çizgisinde ilerliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum