Yatırım yapmaya başla!

İş Bankası İhracatçılara Düşük Faiz Oranıyla Yarım Milyonluk Döviz Kredisi Veriyor

İş Bankası, İhracat Döviz Kredisi Kampanyası çerçevesinde firma başında 500 bin Euro veya 500 bin dolara kadar finansman sağlayacak. Döviz kredisinde faiz oranları ve diğer detaylar şöyle…
İş Bankası İhracatçılara Düşük Faiz Oranıyla Yarım Milyonluk Döviz Kredisi Veriyor

Türkiye İş Bankası, İhracat Döviz Kredisi Kampanyası başlattı. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve ihracatçıyı desteklemek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında firmalara düşük faiz oranıyla finansman sağlanacak. İhracatçı firmaların uygun maliyetler ile finansmana erişmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan destek kredisi çerçevesinde firma başına 500 bin Euro veya 500 bin dolar limite kadar kredi kullanma imkanı sunulacak.

İş Bankası ihracatçılara, firma başına yarım milyonluk döviz kredisinde faiz oranlarını şu şekilde açıkladı:

Söz konusu kredilerde 24 aya kadar vadelerde, Euro için aylık %0,39, dolar için ise aylık %0,49 faiz oranı uygulanacak. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek ihracatın Türkiye ekonomisi için artan önemini vurguladığı kampanya tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 2000’li yılların başından bu yana, ihracat hacmimizi hızlı bir şekilde artırdığımızı dile getirdi. 2017 yılında %25 olan oranın, geçen yıl %29’a kadar çıktığını ve 2018 yılında 168 milyar dolar ile ihracat rekoru kırıldığını hatırlattı.

Ekonomide dengelenme sürecinin yaşandığı 2018 yılında net ihracatın büyümeye önemli katkı sağladığını söyledi.

Şahismail Şimşek, 2018 yılının tamamında net ihracatın büyümeye katkısının %2,9 oranında olduğuna dikkat çekerek, ekonomi açısından yaşadığımız zor günlerde ihracatın büyümeye sağladığı faydanın önemine değindi. Türkiye’nin döviz kurlarının yüksek seyrettiği, büyümenin yavaşladığı ve iç talebin azaldığı bir dönemden geçtiğini, bu dönemlerde ihracatın bir fırsat penceresi açtığını dile getirdi. Orta ve uzun vadede sürdürülebilir, güçlü bir büyümenin sağlanabilmesi için ihracatın oldukça kritik bir konu olduğunu sözlerine ekledi.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, kişisel alışverişlerin online ortamlarda gerçekleştiği bir dönemde olduğumuzu belirtti.

Ticaretin dijitalleşmesi ve lojistik alanında da kayda değer gelişmelerin olması sebebiyle sınır ötesi online ticaretin payının giderek arttığına ifade eden Şimşek, ABD ve Çin’deki büyük online alışveriş şirketlerinin dünyanın her yerine ürün satışı yaptıklarını anlattı.

Gümrük mevzuatında yapılan bazı düzenlemeler sayesinde ülkemizden de yurt dışına mikro düzeyde ihracat yapan işletmelerimiz olduğunu, bu işletmelerin sayısının artış göstermesinin son derece önemli olduğunu vurguladı. Yurt dışına satış yapacak işletmelere sundukları sanal POS hizmeti sayesinde işyerlerinin Visa, Mastercard, American Express, JCB ve UnionPay gibi dünyanın her noktasında bilinen kartlarla ödeme işlemlerini gerçekleştirdiklerini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum