Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İran Ülkeye Yönelik Yaptırımları Aşmak için Kripto Paraları Kullanabilir

İran Cumhurbaşkanlığı'na bağlı bir düşünce kuruluşu, ülkeye karşı yaptırımları aşmak için kripto para birimlerinin kullanılmasını teşvik eden bir çalışma raporu paylaştı.
İran Ülkeye Yönelik Yaptırımları Aşmak için Kripto Paraları Kullanabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bilindiği üzere İran’da uzun zamandır ABD tarafından katı yaptırımlara maruz kalıyor. Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki düşünce kuruluşu kripto para birimlerinden günde 2 milyon ABD doları ve yılda 700 milyon doları doğrudan gelir elde edebileceğini iddia ediyor.

Yerel bir medya kuruluşu tarafından bildirildiği üzere, İran hükümeti daha fazla Bitcoin madencilik çiftliği kurulmasına izin verirse, ekonomisindeki istihdam fırsatlarını artırabileceğine yer veriliyor.

Raporda büyük madencilik merkezleri kurulursa, donanım ve yazılım ekipmanlarıyla ilgili izleme ve onarım, güvenlik, elektrik mühendisleri ve teknik personel için insan gücü istihdam etme ihtiyacı artacağı kaydedildi. Bu sayede diğer sektörlerde daha fazla iş fırsatının ortaya çıkacağı belirtiliyor.

Madencilik Yaptırımlara Karşı Fırsat

Madencilik Yaptırımlara Karşı Fırsat

Rapor kripto para madenciliğinin neden İran hükümetine yaptırımları atlatması için eşsiz bir fırsat sunduğuna değiniyor. Araştırmalara göre yeni çıkarılan BTC’ler kolayca izlenemediğinden, yerel ekonomik aktörler, uluslararası borsalarda tercih edilen yeni kripto para birimlerini kullanabilir.

Daha fazla kripto para madencilik çiftliğinin kurulmasının İran’ın elektrik kayıplarını azaltmasına yardımcı olacağını iddia ediliyor. Düşünce kuruluşu İran hükümetini kripto para birimlerinin toplu madenciliğini ve mümkün olduğunda elektrik santrallerinin yanında maden havuzları oluşturmasını sağlamaya davet ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu