Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İntema İnşaat Ana Sözleşme Değişikliği için Başvuru Yaptı

İntema İnşaat Ana Sözleme’de bir maddenin değiştirilmesi için ilgili kurumlara başvuru yaparken, hisseleri sert düşüşte.
İntema İnşaat Ana Sözleşme Değişikliği için Başvuru Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. 21 Aralık 2021 tarihli yönetim kurulu toplantısında aldığı kararı, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılarına duyurdu.

Açıklamada toplantıların elektronik ortamda da yapılabilmesinin sağlanması amacıyla, Ana Sözleşmenin 16. maddesinin tadil edilmesine, söz konusu tadil metnine gerekli izinlerin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu ve Ticaret Bakanlığı’na gerekli başvuruların yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Ana sözleşme tadil tasarısı ek olarak sunulurken, gerekli izinlerin alınmasının ardından yapılan değişikliklerin ilk genel kurulda pay sahiplerinin onayına sunulacağı bildirildi.

INTEM koduyla BIST ticaret endeksi altında yer alan şirket hisseleri %10’a yakın değer kaybetti.
İntema Hisseleri %9,56 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 16.36’da %9,56 değer kaybıyla 76,95 liradan işlem görüyor. Hisseler 20 Aralık haftasına 88 lira civarından başladı. Aynı gün 92,50’ye çıkıp, bu noktanın üzerinde kalıcılık sağlayamadı ve düşüşe geçti.

Dünkü işlemlerde zayıf seyrederek kapanışı 83,7 liradan yaptı. Haftanın ikinci işlem gününe 85 liradan başlangıç yapan şirket hisseleri, keskin düşüşlerin ardından 75,35’e kadar indi.

Böylelikle haftalık bazda kaybı %13’e yaklaştı. Hisseler aylık dönemde yatırımcısına %98, yıllık %244 artışla yüksek kazanç sunmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu