Yatırım yapmaya başla!

Instagram’a TikTok Benzeri Video Düzenleme Özelliği Geliyor

Popüler uygulama Instagram, TikTok’tan bir özelliği daha kopyalamaya hazırlanıyor.
Instagram’a TikTok Benzeri Video Düzenleme Özelliği Geliyor

Sosyal medya insanların hayatının vazgeçilmezi haline geldi ve kullanım oranı her geçen gün artıyor. Farklı kullanım amaçlarına yönelik pek çok sosyal medya platformu mevcut. Servisler birbirlerine üstünlük sağlamak adına sıkı bir rekabet halinde ve yeni özellikler ile fark yaratmanın peşinde koşuyor. Son yılların en popüler sosyal mecralarının başında ise Instagram ve TikTok gibi uygulamalar geliyor. Araştırma raporları son aylarda en çok indirilen sosyal medya uygulamasının TikTok olduğunu gösteriyor.

Instagram ise yine Facebook’un çatısı altında en popüler sosyal medya uygulamalarından biri konumunda. Sıkı rekabetin yaşandığı başlıca uygulamalar arasında Instagram ve TikTok’u gösterebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu platform TikTok’un son dönemdeki yükselişinden fazlasıyla rahatsız görünüyor. Uygulamaya gelecek olan özellik bunu doğrular nitelikte. Instagram, TikTok’un en sevilen özelliklerinden biri olan video düzenleme aracını kendi platformuna getirmeye hazırlanıyor.

Instagram Videoları Düzenlenecek

Instagram Videoları Düzenlenecek

Bilindiği üzere TikTok’un hızlı yükselişinde kullanıcıların videoları farklı şekillerde düzenleyebilmesi ve eğlenceli görüntüler ortaya koymasının etkisi büyük. Instagram da yine diğer sosyal ağlar gibi video etkileşimin yüksek olduğu bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Platform TikTok’un gözde özelliklerinden biri olan video düzenleme aracını kendi videolarına getirmeye hazırlanıyor. Sosyal medya devinin getirmeye hazırlandığı bu özellik yazılım mühendisi Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı.

Bilindiği üzere Wong popüler sosyal medya uygulamalarına dair gelmekte olan özellikleri önceden duyurması ile ünlü. Instagram için gelecek olan video editleme işlevinin yakın zamanda geleceğini söyleyebiliriz. Eklenecek olan araç ile videolar üzerinde artırılmış gerçeklik efektleri, hızlarının değiştirilmesi arka planın değiştirilmesi gibi işlemleri yapmak mümkün olacak.

Instagram’ın başka platformlardan kopyaladığı ilk özellik bu değil aslında. Bilindiği üzere platformun en sevilen araçlarından biri Hikayeler uygulamasının çıkış noktası Snapchat olmuştu. Instagram bu özelliği kendisine getirerek rakibine büyük bir darbe vurmuştu.

Facebook, TikTok’un Hızını Kesmek İstiyor

Facebook, TikTok’un Hızını Kesmek İstiyor

TikTok’un kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından beğenilmesi Facebook’u tedirgin etmiş görünüyor. Instagram’ın kendi bünyesine katacağı video düzenleme aracı ile TikTok’u ne derece frenleyeceği merak konusu. Geçtiğimiz günlerde TikTok’un geliştirici şirketi Bytedance için güvenlik soruşturması başlatıldığı haberi gündeme gelmişti.

Çin merkezli sosyal medya platformunun çeşitli hamleler ile yavaşlatılmak istendiği görülüyor. Instagram’ın gücü bu alanda ne derece etkili olacak önümüzdeki günlerde göreceğiz. Reels adı verilen deneyim şu an için Brezilya’da iOS ve Android kullanıcıları üzerinde test ediliyor. Yakın zamanda ise özelliğin dünya genelinde sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum