Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Paylaşılan Videolara Arkadaş Etiketleme Özelliği Geliyor

Sosyal medya uygulaması Instagram, paylaşılan videolarda arkadaş etiketleme özelliğini test etmeye başladı.
Instagram’da Paylaşılan Videolara Arkadaş Etiketleme Özelliği Geliyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da yeni geliştirilen özelliklerin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak yorum ekranına kısayol emoji ile yanıtlama özelliğini ekleyen platform, sıklıkla videolu içerik paylaşan kullanıcılarını memnun edecek yeni bir özellik geliştiriyor. Bilindiği üzere Instagram’da herhangi bir arkadaşınız yaptığı paylaşımda sizi etiketlendiğinde cihazınıza bildirim gelir.

Kullanıcılar etiketlenen fotoğraflar sekmesinden de söz konusu gönderiyi görme imkanı bulurlar. Instagram’ın baz test kullanıcıları, platformun, fotoğraflarda olduğu gibi video paylaşımlarında da etiketleme özelliğinin test edildiğine rastladılar. Videolarda kişi etiketleme döneminin başlamasıyla beraber pek çok özelliğin de burada etkin bir şekilde rol alması bekleniyor.

Instagram’a Video Etiketleme Özelliği Geliyor

Instagram’a Video Etiketleme Özelliği Geliyor

Son günlerde pek çok yeniliğin testlerini gerçekleştiren Instagram, son olarak videolarda etiketlemeye imkan veren yeni bir özelliği geliştirme sürecinde. Bir test kullanıcısının farkına vardığı yeni özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. 2013 yılından beri fotoğraf etiketlemeye izin veren uygulamada, 6 sene sonra videolarda da bu özellik kullanılır hale gelecek.

Ancak videolarda etiketlenmiş kişilerin görüntülenmesi fotoğraflara göre daha farklı olacak. Fotoğraftaki gibi tıklayarak etiketli kişileri görmek yerine videolarda sol altta bulunan etiketli kişilere tıklanıyor. Uygulama daha sonrasında yeni bir paneli karşımıza çıkaracak ve burada etiketli kullanıcıların listesini görebileceğiz.

Uygulama Sadece Mobil Sürümde Deneniyor

Uygulama Sadece Mobil Sürümde Deneniyor

Ortaya çıkan bilgilere göre Instagram’ın video etiketleme özelliği şu an için sadece mobil sürüm üzerinde deneniyor. Tabi güncellemenin tüm kullanıcılara yayınlanmasıyla beraber masaüstü sürümde de çalışır hale gelmesi bekleniyor. Ayrıca şu anda sınırlı sayıda kullanıcı yeni özelliğe erişim sağlayabiliyor.

Yeni özellik kullanıcılar ile ne zaman buluşturulacak henüz bilinmiyor. Ancak Instagram’ın genelde test sürecinde tuttuğu projelerin kısa sürede kullanıma sunulduğunu düşünecek olursak bu özelliğin de yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum