Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Instagram, iOS’ta Bulunan Takipçi Çıkarma Özelliğini Android’e Getiriyor

Instagram’a Android kullanıcılarının uzun zamandır beklediği takipçi çıkarma özelliğinin geleceği ortaya çıktı.
Instagram, iOS’ta Bulunan Takipçi Çıkarma Özelliğini Android’e Getiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcı sayısını sürekli artırıyor. Facebook’un sahibi olduğu uygulama sürekli büyümeyle beraber kullanıcılarına yönelik yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Popüler sosyal ağ geçtiğimiz günlerde kullanıcıların ilgisini çekecek üç yeni özellik üzerinde çalışmasıyla gündeme gelmişti. iOS ve Android uygulamaları aracılığı ile kullanılan sosyal ağ, masaüstünden ise sınırlı özellikler dahilinde kullanılabiliyor.

Instagram’daki özelliklerin büyük bölümü hem iOS hem de Android platformları üzerinden kullanılabilir durumda. Ancak bazı özellikler var ki o işletim sistemine özel kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Bunlardan birisi ise takipçi çıkarma özelliği olmakta. Bu özellik uzun zamandır Instagram’ın iOS sürümünde mevcut. Kullanıcılar istemedikleri bir takipçiyi iOS uygulamaları aracılığı ile çıkarabiliyor. Söz konusu özelliğin önümüzdeki günlerde Android için geleceği ortaya çıktı.

Takipçi Çıkarma Özelliği Android’e Geliyor

Takipçi Çıkarma Özelliği Android’e Geliyor

Instagram’ın Android için test ettiği yeni özelliği sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong ortaya çıkardı. Wong sosyal medya devinin Android uygulamasına takipçi çıkarma özelliğini getirmek üzere test ettiğini belirtiyor. iPhone kullanıcılarının uzun zamandır kullandığı bu özellik, Android’de bulunmuyor. Wong’un paylaşımına göre Android’de uzun zamandır eksikliği hissedilen bu açığın kapanacağı görülüyor.

Sosyal medya devinin Android için beklenen bu özelliği ne zaman kullanıma sunacağı belirsiz. Instagram yetkilileri henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış değil. Ancak sızıntının kaynağı olan Wong’un bugüne kadarki isabetli paylaşımlarını düşünecek olursak önümüzdeki günlerde Android için takipçi çıkarma özelliğinin geleceğini söyleyebiliriz. Özelliği kullanmak için ilgili takipçinin profiline gidip ‘Takipçiyi Kaldır’ seçeneğine tıklamak yeterli olacak.

Halihazırda herhangi bir takipçiyi kaldırmak için o kişiyi listeden bulup engellemek gerekiyor. Daha sonrasında ise engeli kaldırarak takipten çıkarmak mümkün. Tabi bu durum kullanıcı için biraz daha uğraştırıcı oluyor. Yeni araç ile beraber takipten çıkarma işi Android için çok daha kolaylaşmış olacaktır. Kendisinin takip edilmesini istemeyen ve rahatsız olunan hesaplar bu şekilde uzaklaştırılmış olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu