Yatırım yapmaya başla!

Instagram, Shopping Bölümünü Daha Fazla Satıcıya Açıyor

Instagram’ın alışveriş bölümü yeni satıcılara ev sahipliği yapacak.
Instagram, Shopping Bölümünü Daha Fazla Satıcıya Açıyor

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Kullanıcı sayısını ve sunulan deneyimi artırmak adına çalışmalarını sürdüren şirketler, yeni özellikler ile adından söz ettiriyor. Günümüzde en popüler sosyal medya uygulamaları arasında hiç şüphesiz Instagram’ı gösterebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Instagram CEO’su Adam Mosseri, topluluk politikalarını gözden geçireceklerini açıklamıştı.

Platform son dönemde alışveriş uygulamalarına yönelik adımlar atıyor. Shopping uygulaması ile hem Instagram hem de ürün satan kişiler gelir sağlıyor. Sosyal medya devi burayı daha geniş kitlelere ulaştırmak adına Ticaret Elverişlilik Kuralları’nda değişiklikler yaptı. Buna göre daha fazla iş kolunda faaliyet gösteren satıcılar Instagram üzerinden ürünlerini satabilecek.

Instagram’dan Alışveriş Atağı

Instagram’dan Alışveriş Atağı

Instagram’da halihazırda çok sayıda blogger ve influencer yer alıyor. Bu kişilerin gelirlerini artırması adına sosyal medya sitesi Shopping uygulamasının kapsamını genişletiyor. Ressamlar, yemek blogger’ları gibi pek çok kullanıcı bu uygulama üzerinden ürün satışı yapabilecek. Instagram 9 Temmuz tarihinden itibaren gerekli şartları karşılayan tüm içerik üreticilerin bu bölümde yerini alabileceğini açıkladı.

Satıcılar ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmak adına ilgili etiketler kullanabilecek. Satıcıların Instagram’ın ödeme yeri testinden de geçmesi gerekiyor. Bu kişiler doğrudan Instagram üzerinden satış yapabilecek. Diğer kullanıcılar ise platform üzerinden kendi sitelerine kullanıcıları davet edebilecek. Şirketin satıcı kapsamını genişleterek daha fazla kullanıcıyı kendisine çekmek istediği belirtiliyor.

Bunun sonrasında bölüme ait reklam gelirlerinin de artırılması amaçlanıyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde IGTV’de video yayınlayan kişilerin de para kazanmasına imkan sağlayan bir projenin duyurusunu yapmıştı. Bu bölümde yayıncıların videolarında 15 saniyelik reklamlara yer veriliyor. Yapılan reklam gösterimi üzerinden yayıncıya Instagram tarafından ücret ödenecek.

Hikayelerin Görünümü Değişti

Hikayelerin Görünümü Değişti

Platform ayrıca Türkiye’deki kullanıcıları ilgilendiren bir değişikliğe imza attı. Yapılan düzenleme ile Hikayeler bölümünün görünümü değiştirilmiş oldu. Bugüne kadar Hikayeler bölümü uygulamanın üst sırasında tek sıra halinde gösteriliyordu. Sosyal medya devi bu alanda bir dokunuş yaptı ve daha fazla erişim sağlanması adına bu bölümdeki hikayeleri çift sıralı olarak göstermeye başladı.

İlerleyen dönemde bu bölümde daha fazla sıralamaya yer verilebileceği ve bunun isteğe bağlı olarak sunulacağı belirtiliyor. Yeni nesil akıllı telefonların ekran oranı sürekli büyüyor ve bu açıdan yapılan değişiklik oldukça tutarlı görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum