Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Kullanıcılar Seçtikleri Yorumları Üst Bölüme Sabitleyebilecek

Instagram bir süredir üzerinde çalıştığı yorum sabitleme özelliğini tüm kullanıcılara sunduğunu duyurdu.
Instagram’da Kullanıcılar Seçtikleri Yorumları Üst Bölüme Sabitleyebilecek

Facebook’un sahibi olduğu sosyal mecra Instagram, son dönemin en popüler platformlarından biri haline gelmiş durumda. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama dünyaca ünlü fenomenlere ev sahipliği yapıyor. Şirket bu gününü korumak adına platforma sürekli yeni özellikler getirerek kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde COVID-19 ile mücadele kapsamında Facebook ve Instagram’ın kullanıcıları maske takmaya teşvik edeceği ortaya çıkmıştı.

Platformda pek çok fenomen hesap bulunuyor. Bu hesapların takipçi sayıları milyonları bulabiliyor. Doğal olarak yapılan paylaşımların altında sayısız yorum ve beğeniye rastlamak mümkün olmakta. Paylaşımı yapan kişiler tarafından gelen yorumların hepsini takip etmek zorlaşıyor. Instagram bu durumu çözecek yeni bir özellik yayınladı. Geçtiğimiz aylarda test edilmeye başlanan yorum sabitleme özelliği tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Yorum Sabitleme Özelliği Yayınlandı

Yorum Sabitleme Özelliği Yayınlandı

Sosyal medya sitesi Mayıs ayından bu yana paylaşımların altına gelen yorumların sabitlenmesine yönelik bir özellik test ediliyordu. Şirket bu özelliğe dair yeni bir açıklama daha yaptı ve tüm kullanıcılara dağıtıldığını duyurdu. Bundan böyle kullanıcılar paylaşımlarının altına gelen yorumları sabitleme imkanına sahip olacak. Özellik ile kullanıcılar en fazla üç yorumu sabitleyebilecek. Bu yorumlar paylaşımların en üst bölümünde gösterilecek.

Instagram’dan yapılan açıklamada, “Bugün, sabitlenmiş yorumları herkes için yayınlıyoruz. Bu, akıştaki paylaşımlarınızın en üstüne birkaç yorum sabitleyebileceğiniz ve tartışmayı daha iyi yönetebileceğiniz anlamına geliyor.” ifadeleri ile özelliğin sunulduğu duyurulmuş oldu.

Seçilen yorumları sabitlemek için ilgili yorumu sola kaydırmak ve çıkacak olan raptiye simgesine tıklamak yeterli olacak. Sosyal mecra bir yandan da bünyesindeki saldırgan yorumları engellemek adına çalışma yürütüyor. Yapay zekadan yararlanan Instagram, nefret, ırkçılık gibi söylemleri engellemek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Alışveriş Uygulamasının Testleri Başladı

Alışveriş Uygulamasının Testleri Başladı

Instagram’ın son dönemde yaygınlaşması ile beraber insanlar alışverişlerini de bu mecradan yapmaya başladı. Şirket geçtiğimiz günlerde alışveriş bölümünü daha fazla satıcıya açacağını duyurmuştu. İlk olarak Mayıs ayında duyurusu yapılan özelliğin küresel olarak testlerinin başladığı açıklandı. Oluşturulacak yeni bölüm ile kullanıcılar seçtikleri markalardan ya da içerik üreticilerden kolayca alışveriş yapabilecek.

Özelliğin sunulması ile beraber uygulamaya alışveriş sekmesi eklenecek. Kullanıcılar kendi zevklerine göre marka ya da kategorileri filtreleyebilecek. Testlerin başlamış olması önümüzdeki günlerde alışveriş uygulamasının tüm kullanıcılara sunulacağı anlamına geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum