Yatırım yapmaya başla!

Instagram, Reels Özelliği için TikTok Kullanıcılarını Kendine Çekmek İstiyor

Instagram’ın video paylaşım uygulaması Reels için TikTok’taki kullanıcılara para teklif ettiği iddia edildi.
Instagram, Reels Özelliği için TikTok Kullanıcılarını Kendine Çekmek İstiyor

Sosyal medya insanların kullandığı başlıca iletişim araçları arasında yer alıyor. Farklı kullanım amaçlarına hitap eden uygulamalar milyonlarca kişi tarafından her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Facebook, Instagram, Twitter gibi platformlar bu alanda öne çıkıyor. 2017 yılından bu yana kullanılmaya başlayan TikTok ise yükselişi ile dikkat çekiyor. Çin merkezli Bytedance tarafından geliştirilen paylaşım uygulaması en çok indirilen sosyal mecraların başında geliyor.

Şirket son dönemde casusluk iddiaları ile sıkça gündeme gelmesine rağmen her geçen gün daha popüler oluyor. TikTok’un hızlı yükselişi rakiplerinin de harekete geçmesine neden oldu. Facebook’un sahibi olduğu Instagram’ın TikTok’a rakip olacak Reels adlı bir özellik geliştirdiği biliniyor. Sosyal medya devinin bu özelliğe ilgi çekmek adına TikTok’taki kullanıcılara tekliflerde bulunduğu gelen bilgiler arasında.

TikTok Kullanıcıları Instagram’ın Radarında

TikTok Kullanıcıları Instagram’ın Radarında

Facebook ve bünyesi altında bulunan Instagram kullanıcı sayısı ile çok büyük bir kitleye ulaşıyor. TikTok’un son yıllardaki yükselişi ise sosyal medya uygulamasını huzursuz etmişe benziyor. Instagram bir süredir Reels adlı yeni bir özelliğini yayınlamaya hazırlanıyor. Bu özellik ile kullanıcılar TikTok’ta olduğu gibi eğlenceli videolar paylaşabilecek. Facebook’un bu girişime olan ilgiyi artırmak adına TikTok’taki içerik üreticileri Reels’e gelmesi için para teklif ettiği belirtiliyor.

Bu teklifi kabul eden kullanıcıların gizlilik sözleşmesi imzalaması istenecek. Sosyal medya devinin TikTok’ta özellikle yüksek sayıda takipçisi olan kullanıcılara teklif götürdüğü gelen bilgiler arasında. Facebook ve TikTok’un ilk kez karşı karşıya gelmediğini söyleyebiliriz. Daha önce de TikTok’un Facebook ve Instagram’da kullanıcıları kendisine çekmek adına reklam yayınladığı biliniyor.

Çinli sosyal medya uygulaması TikTok bir yandan da ABD’nin radarında olmaya devam ediyor. Uygulama Çin hükümeti ile kullanıcı verilerini paylaşmakla suçlanıyor. Bytedance yetkilileri bu iddiaları reddediyor olsa da, geçtiğimiz günlerde hükümetin TikTok’a karşı harekete geçeceği gündeme gelmişti. Instagram beklenen Reels özelliğini Ağustos ayının başlarında kullanıcıların beğenisine sunacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum