Yatırım yapmaya başla!

Instagram Paylaşımlardaki Beğeni Sayısını Gizlemeye Hazırlanıyor

Popüler uygulama Instagram’da yapılan paylaşımların almış olduğu beğeni sayısını sadece paylaşım yapan kişi görebilecek.
Instagram Paylaşımlardaki Beğeni Sayısını Gizlemeye Hazırlanıyor

Popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram’da yaşanan değişikliklerin ve gelen yeni özelliklerin ardı arkası kesilmiyor. Bilindiği üzere özellikle Instagram’da kullanıcıların büyük kısmı yapmış olduğu paylaşımın ne derece takip edildiğini ölçmek adına alınan beğeni sayılarına bakıyor. Hatta kullanıcılar yaptıkları paylaşımların çok fazla beğeni alması için sahte satın alma yollarına bile gidebiliyorlar.

Ancak şirket beğeni konusuna önem veren kullanıcıların keyfini epey kaçıracak bir özelliğin üzerinde çalışmaya başladı. Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Instagram’ın beta kodlarında beğeni sayısının gizleneceğini gösteren yeni bir özelliğe rastladı. Görünen o ki önümüzdeki günlerde Instagram’daki gönderilerin almış olduğu beğeni sayısını görmek mümkün olmayacak.

Instagram’a Beğeni Ayarlaması

Instagram’a Beğeni Ayarlaması

Wong’un tespit ettiği yeni özellik ile Instagram’da yapılan paylaşımların beğeni sayısını sadece paylaşımı yapan kişi görebilecek. Şirket yetkilileri, bu özelliği getirmelerine sebep olarak kullanıcıların beğeni rekabetine girmesini istemediğini belirtiyor. Platformda pek çok kullanıcının beğeni konusuna büyük önem verdiği dikkat çekerken, sosyal medya devinin yöneticileri bu durumu istemiyor.

Platformdan geçtiğimiz günlerde gelen açıklamada “Biz takipçilerinizin ne paylaştığınızla ilgilenmesini istiyoruz her gönderinizde kaç beğeni aldığınızla değil.” ifadelerine yer verilmişti. Ayrıca şirketten yapılan açıklamada yeni özelliğin henüz fikir aşamasında olduğu görülüyor.

Yapılan duyuruda test sürecinin henüz başlamadığı vurgulanırken, “Şu an test sürecine başlamadık ancak platformun kullanıcı üstündeki baskısını azaltacak yöntemler üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dendi. Özellik hiç kuşkusuz paylaşılan fotoğrafları kimlerin gördüğünü bilmek isteyen kullanıcıları üzecektir.

Instagram’da Şifre Skandalı

Instagram’da Şifre Skandalı

Uygulamaya dair Gelecek olan özellikler konuşulurken bir yandan da güvenlik sorunları baş göstermeye devam ediyor. Veri skandalları ile gündemden düşmeyen Facebook’un, Instagram kullanıcılarının şifrelerini düz metin olarak sakladığı ortaya çıktı. Daha önce kendi platformundaki kullanıcıların şifrelerini de aynı şekilde sakladığı ortaya çıkan Facebook’un, benzer bir durumu Instagram’da göstermesi büyük ses getirdi.

2012 yılından beri milyonlarca kullanıcının şifresinin saklandığı belirtilirken, Facebook kullanıcılara yönelik kötüye kullanımın söz konusu olmadığını açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada bu sorunun giderildiğini belirtirken, Instagram şifresi izinsiz şekilde depolanan kullanıcılar ile iletişim kuracağını açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum