Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Instagram Paylaşımları Tıklayarak Gezinme Özelliğini Test Ediyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, paylaşımları da tıkı hikayelerde olduğu gibi tıklayarak gezme özelliğini test etmeye başladı.
Instagram Paylaşımları Tıklayarak Gezinme Özelliğini Test Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan popüler uygulama Instagram, son dönemde yaptığı yeniliklere ve güncellemelere hız vermiş durumda. Geçtiğimiz günlerde özellikle sıkça rastlanan şiddet içerikli paylaşımlara karşı harekete geçen sosyal medya devi, uygulama deneyimini daha üst seviyeye çıkarak bir güncellemeyi daha test ediyor.

Yeni güncelleme kullanıcıların uygulamada geçirdiği zamanı artırılması amaçlanıyor. Bu sayede etkileşim de artırılmış olacak. Bilindiği üzere son dönemde platformda en çok kullanılan özelliklerin başında hikayeler özelliği geliyor. Pek çok kullanıcı normal paylaşım yapmak yerine hikaye paylaşarak durumları hakkında bilgi veriyorlar. Bu durumun farkına varan platform, normal paylaşımlara da hikayeler benzeri bir özelliği kazandırıyor.

Tıklayarak Gezinme Dönemi Başlıyor

Tıklayarak Gezinme Dönemi Başlıyor

Daha önce Snapchat’ten esinlenerek hikayeler özelliğini bünyesine katan ve büyük beğeni toplayan Instagram, yine aynı uygulamadan esinlenerek yeni bir özelliği test etmeye başladı. Test edilen özellik kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar paylaşımlar arasında tıklayarak daha kolay bir şekilde gezebilecekler.

Bugüne kadar kullanıcılar bu işevi kaydırarak yapıyordu. Tabi bu durum kullanıcılara beraberinde, tüm gönderileri görmeyi ve aynı zamanda dokunarak beğenmelerine imkan sağlayacak. Yapılacak olan yeniliğin Instagram için radikal bir güncelleme olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların en çok yaptığı aktivite olan gezinme işlevine gelen yeni özellik platforma yeni bir hava katacaktır.

Özellik Sınırlı Bölgede Kullanıma Sunuldu

Özellik Sınırlı Bölgede Kullanıma Sunuldu

Gelen özellik sayede normal kullanıcıların paylaşımlarını kapsamıyor. Tıklayarak gezinme özelliği, yine sıkça kullanılan ‘Keşfet’ ekranında da çalışacak. Kullanıcıların platform genelinde daha pratik bir şekilde gezinecek olması, uygulamanın kullanımını ve etkileşimini daha üst seviyeye çıkaracaktır.

Instagram’ın test ettiği yeni kaydırma özelliği bazı bölgelerde kullanıma sunuldu bile. İlerleyen günlerde popüler uygulamanın yeni özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu