Yatırım yapmaya başla!

Instagram Mesajlaşma Deneyimini Artıran Yeni Bir Özellik Test Ediyor

Instagram’a gelecek yeni özellik ile kullanıcılar otomatik silinen mesajlar gönderebilecek.
Instagram Mesajlaşma Deneyimini Artıran Yeni Bir Özellik Test Ediyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor. Facebook’un sahibi olduğu mecra milyonlarca kişiye daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Hikayeler için yeni bir gizlilik özelliği üzerinde çalıştığı haberi ile gündeme gelmişti. Sosyal medya uygulamaları için en önemli araçların başında mesajlaşma geliyor. Kullanıcıların birbirleri ile etkileşiminde mesajlaşma deneyimi önemli rol oynuyor.

Bilindiği üzere mesajlaşma devi WhatsApp, otomatik silinen mesajlar özelliği üzerinde çalışıyor. Gönderilecek olan mesajlar kullanıcıların belirlediği süre içerisinde kendiliğinden silinmiş olacak. Beta uygulamasında test edilen bu özelliğin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor. Benzer bir özelliğin Instagram’a da geleceği ortaya çıktı. Özelliği ise sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong ortaya çıkardı.

Instagram’a Geçici Mesajlar Özelliği

Instagram’a Geçici Mesajlar Özelliği

Instagram’ın geçtiğimiz yıllardan bu yana sürekli yeni özellikler kazandığına tanık oluyoruz. Bu özelliklerin büyük bölümü kullanıcı dostu oluyor ve büyük beğeni topluyor. Bir süredir Facebook bünyesi altındaki Instagram ve WhatsApp için benzer özellikleri getirmeye hazırlanıyor. Jane Manchun Wong’un açıklaması ile Instagram’ın mesajlar bölümüne otomatik silme özelliği geliyor. Özelliğin nasıl çalıştığına değinecek olursak, kullanıcılar herhangi bir mesajdan çıktığı an silinme işlemi gerçekleşiyor.

Yani WhatsApp’ta olduğu gibi kullanıcılara zaman seçme imkanı verilmiyor. Tabi bu özelliğin geliştirme sürecinde olduğunu unutmamak lazım. Önümüzdeki günlerde yapılacak değişiklikler ile daha işlevsel hale gelebilir. Wong yapmış olduğu çalışmayı Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Instagram Doğruladı

Instagram Doğruladı

Yapılan bu paylaşım sosyal medya devi tarafından da doğrulandı. Instagram’dan yapılan açıklamada, “Mesajlaşma deneyiminizi geliştirmek için her zaman yeni özellikler geliştiriyoruz.” dedi. “Bu özellik hâlâ geliştirme aşamasındadır ve henüz harici olarak test edilmemektedir.” ifadelerine yer verildi. Bu modun aktifleştirilmesi için direkt mesajlar bölümüne girmek gerekiyor. İlgili bölümde karanlık mod ile belirtilmiş boş bir sayfa açılıyor.

Bu sayfadan çıktıktan sonra mesajlar otomatik olarak silinmiş oluyor. Bu açıdan bakıldığında test edilen özelliğin Snapchat’i anımsattığınıı söylemek mümkün. Snapchat’te mesajlaşan kullanıcılar, pencereyi kapattığında iletiler otomatik olarak siliniyor. Özelliğin ne zaman yayınlanacağı şu an için bilinmiyor ancak önümüzdeki aylarda Instagram’ın test sürecini bitirmesi bekleniyor. Instagram ve WhatsApp’a bu özelliğin gelmesi ile beraber daha sonraki süreçte Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger için de benzer bir aracın geldiğini görebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum