Dolar (%-1.05) 13.5073
Euro (%-1.01) 15.0775
Sterlin (%-1.07) 18.0947
Ons (%-0.44) 1787.14
Gram (%-1.46) 776.58
Çeyrek (%-1.46) 1269.71
THYAO (%-1.68) 28,16
ASELS (%-1.70) 21,92
PETKM (%-1.25) 8,70
EUR/USD (%0.09) 1.11528
USD/JPY (%-0.06) 115.28
EUR/GBP (%0.06) 0.8332
Petrol (%0.85) 87.35
Gümüş (%-1.39) 22.36
Bitcoin (%2.21) 37022.30
Ethereum (%1.33) 2467.29
Bist100 (%-0.73) 1,983.18

Instagram, Threads Adını Verdiği Yeni Bir Mesajlaşma Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medya devi Facebook, bünyesi altında bulunan Instagram için Threads adını verdiği yeni bir mesajlaşma uygulaması geliştiriyor.
Instagram, Threads Adını Verdiği Yeni Bir Mesajlaşma Uygulaması Üzerinde Çalışıyor
27 Ağustos 2019 | 12:57Son Güncelleme: 27.01.2022 / 11:45:25
Yorum

Son yılların en popüler uygulamalarından Instagram, her geçen gün daha iyi hizmet vermek adına yeni özellikler ile adından söz ettiriyor. Fotoğraf paylaşma uygulaması olarak geliştirilen sosyal medya devi ilk günden bu yana pek çok yeni özellik ile donatıldı ve bambaşka bir yüze büründü. Facebook’un sahibi olduğu platformda milyonlarca kullanıcı çeşitli yollar ile birbiri ile iletişime geçebiliyor. Bu yolların başında ise mesajlaşma bölümü gelmekte.

Sosyal medya devi bu bölüme dair yeni bir uygulama geliştiriyor. Facebook ve Instagram ekiplerinin ortaklaşa çalışması sonucu Threads adı verilen yeni bir mesajlaşma uygulaması üzerinde çalışıldığı duyuruldu. Mevcut mesajlaşma uygulamasına göre Theads’te pek çok kullanışlı özelliğin olması bekleniyor.

Şirket bilindiği üzere daha önce Instagram Direct adın verdiği ve sosyal medya platformu ile senkronize çalışan bir mesajlaşma uygulaması sunmuştu. Ancak bu uygulama kullanıcı tarafında pek memnuniyet ile karşılanmadı. Platforma şimdi yeni bir mesajlaşma uygulaması ile yeni bir dönem başlayabilir.

Instagram Mesajlaşma Uygulaması Threads ile Geliyor

Instagram Mesajlaşma Uygulaması Threads ile Geliyor

Önümüzdeki günlerde Instagram kullanıcıları için yeni bir mesajlaşma uygulaması sunulacak. Ancak bu uygulamanın mesajlaşmanın yanında pek çok farklı özelliği bünyesinde bulundurduğu belirtiliyor. Threads ile kullanıcılar birbirlerine telefonlarının şarj seviyesi hakkında bile bilgi verme imkanına sahip olacak. Bununla beraber Threads uygulaması karşı tarafa nerede olduğunu, hareket halindeyse hızını bile bildirecek.

Bilgiler kullanıcıların seçimi doğrultusunda arkadaşları ile otomatik olarak paylaşılacak. Uygulama şu an geliştirme sürecinde ve önümüzdeki günlerde konum paylaşma özelliğinin de yeni mesajlaşma platformuna eklenebileceği konuşuluyor. Bilindiği üzere WhatsApp’ta bu özellik bulunuyor ve Instagram’ın yeni mesajlaşma uygulamasına da gelebilir.

Threads bölümünde tıpkı Facebook Messenger’da olduğu gibi kullanıcıların paylaştığı hikayeleri görüntülemek mümkün olacak. Uzmanlar yeni mesajlaşma uygulamasının özellikle Snapchat ve TikTok gibi popüler platformlardan kullanıcı çekebileceğini tahmin ediyor.

Threads ile Daha Fazla Veri Paylaşılacak

Threads ile Daha Fazla Veri Paylaşılacak

Instagram’ın daha önce Direct ile elde edemediği başarıyı, yeni özelliklerle donatılmış Threads uygulaması ile yakalamak istediği belirtiliyor. Ancak uygulamanın üzerinde bulunan pek çok özellik kullanıcıların daha fazla veri paylaşmasına zemin hazırlıyor. Telefonların şarj durumu, konum ve hız gibi veriler başkaları ile paylaşılırken aynı zamanda Instagram ve Facebook ile paylaşılıyor.

Tabi bu durum akıllara Facebook’un daha önce yaşadığı veri skandallarını getiriyor. Özellikle Cambridge Analytica ile sosyal medya devi dünya gündemini epey meşgul etmiş ve çok sayıda kullanıcı hesabını kapatmayı seçmişti. Facebook CEO’su ise daha önce yaptığı açıklamasında ‘Gelecek Gizliliktir’ ifadesini kullanmış ve kullanıcıların verilerine daha fazla önem vereceklerini söylemişti.

Şirketin kullanıcı gizliliğini daha etkin sağlamak adına farklı mesajlaşma platformları ve gruplar oluşturmak istediği belirtiliyor. Threads uygulamasının şu anda test sürecinde olduğu ve ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar