Yatırım yapmaya başla!

Instagram Bir Süredir Üzerinde Çalıştığı Mesajlaşma Uygulaması Threads’i Resmen Duyurdu

Instagram’ın kullanıcılarına yepyeni bir deneyim sunacağı mesajlaşma uygulaması Threads resmi olarak duyuruldu.
Instagram Bir Süredir Üzerinde Çalıştığı Mesajlaşma Uygulaması Threads’i Resmen Duyurdu

Facebook’un sahibi olduğu popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcıların ilgi duyduğu başlıca platformlar arasında yerini almış durumda. Hızla büyüyen uygulama özellikle Snapchat ile son yıllarda sıkı bir rekabete tutuşmuş durumda. Bilindiği üzere milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı Hikayeler uygulamasının çıkış noktası Snapchat olmuştu. Daha sonra Instagram bu özelliği kendi platformuna getirerek rakibine büyük bir darbe vurmuştu.

Gelişmeler gösteriyor ki önümüzdeki günlerde iki sosyal ağ arasındaki rekabet daha da artacak. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Threads adı verilen yeni bir mesajlaşma uygulaması üzerinde çalıştığı gündeme gelmişti. Aradan geçen zaman içerisinde Instagram yeni mesajlaşma uygulamasını resmen duyurdu.

Instagram’dan Yeni Mesajlaşma Uygulaması

Instagram’dan Yeni Mesajlaşma Uygulaması

Instagram’ın önümüzeki günlerde kullanıma sunacağı Threads uygulamasını Facebook’un mesajlaşma platformu Messenger’a benzetebiliriz. Ancak son günlerde Messenger’ın kullanıcı sayısında yaşanan düşüş akıllara Threads’a ilginin nasıl olacağı sorusunu getiriyor. Instagram’ın yeni mesajlaşma platformu telefonun ön kamerası ile çalışacak. Kullanıcılar bu sayede çektikleri fotoğrafları anında arkadaşlarına gönderebilecek.

Threads platformunda mevcut mesajlaşma arayüzünde olduğu gibi fotoğraf ve videolar kullanıcılar tarafından düzenlenebilecek. Aslında genel itibariyle DM üzerinden yapılan aktivitelerin Threads üzerinden de yapılabileceğini söyleyebiliriz. Yeni mesajlaşma uygulamasının getireceği başlıca yenilik ise yakın arkadaşlara yönelik oluyor.

Şirket geçtiğimiz yıl paylaşılan hikayelerin sadece yakın arkadaşlar tarafından görülebilmesine olanak sağlayan bir araç geliştirmişti. Threads üzerinden kullanıcılar sadece yakın arkadaşları ile iletişime geçecek. Dolayısıyla kullanıcıların Threads deneyimini yaşamaları için öncelikle bir yakın arkadaş listesi oluşturması gerekecek.

Yüksek Takipçili Hesaplara Özel İletişim Alanı

Yüksek Takipçili Hesaplara Özel İletişim Alanı

Threads platformunun özellikle çok yüksek takipçilere sahip olan hesaplar için yeni bir deneyim sunacağı söylenebilir. Bu hesapların tahmin edileceği üzere DM bölümleri mesajdan geçilmiyor ve kullanıcılar yakın dostları ile iletişime geçmekte zorlanabiliyor. Threads bu anlamda sadece yakın arkadaşlardan oluşacağı için bu kullanıcılara özel bir kolaylık olarak karşımıza çıkıyor.

Threads’in yayılmasını yavaşlatacak etken ise insanların uzun zamandır DM üzerinden birbirleri ile iletişim kurması. Halihazırda insanların mesajlaşma ihtiyacını gideren bir arayüzün varlığı Threads’e olan ilgiyi azaltabilir. Uygulamanın arayüzü ise Snapchat ile benzerliklere sahip.

Uygulama kullanıcılara konum paylaşımı ve bu paylaşımların yanına kısa açıklamalar eklemelerine imkan sağlayacak. Bu da Threads’in kullanıcıların konumunu sürekli takip edeceği anlamına geliyor. Sosyal medya devi yeni mesajlaşma uygulamasını iOS ve Android mağazalarında indirmeye sundu. Önümüzdeki süreçte Threads’in kullanıcılarda nasıl karşılık bulacağını ise bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum