Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Instagram Canlı Yayın Deneyimini Artıracak Live Rooms Özelliğini Test Ediyor

Instagram canlı yayın özelliğini geliştirecek yeni araçlar test etmeye devam ediyor.
Instagram Canlı Yayın Deneyimini Artıracak Live Rooms Özelliğini Test Ediyor

Günümüzde en popüler sosyal medya platformlarının başında Instagram’ın geldiğini söyleyebiliriz. Facebook bünyesindeki sosyal mecra milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor. Satın alınmasının ardından Instagram sürekli yeni özelliklere kavuşuyor ve kullanıcılara daha iyi hizmet sunmayı amaçlıyor. Platform geçtiğimiz günlerde DM bölümü için işletme ve içerik oluşturuculara özel SSS aracı geliştirildiği ile gündeme gelmişti.

Son dönemde COVID-19 pandemisi ile beraber sosyal medya uygulamalarında canlı yayınlar daha fazla kullanılır hale geldi. Instagram’da da pek çok insan canlı yayınlar yaparak takipçileri ile etkileşime geçebiliyor. Sosyal medya devi bu bölüme yönelik geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz aylarda kullanıcıların canlı yayın süresi limitinin uzatıldığı açıklanmıştı. Daha önce 60 dakika olan canlı yayın limiti 4 saate çıkarılmıştı. Şirket bazı bölgelerde yeni bir canlı yayın özelliğini test etmeye başladı. Live Rooms bölümü ile daha fazla kişi bir arada canlı yayın yapabilecek.

Live Rooms Özelliği Test Ediliyor

Live Rooms Özelliği Test Ediliyor

Instagram canlı yayınların daha fazla kişi tarafından yapılmasını sağlayan Live Roos özelliğini test etmeye başladı. İlk etapta Hindistan ve Endonezya’da kullanıcılara açılan bu özellik sayesinde aynı canlı yayında dört kişinin yer almasını sağlıyor. Bugüne kadar canlı yayınlar için katılımcı sayısı 2 kişi ile sınırlıydı. Live Rooms özelliği ile kullanıcılar arasındaki etkileşiminin artırılacağı belirtiliyor.

Instagram’ın ilerleyen dönemde özelliği daha fazla ülkede kullanıma sunması bekleniyor. Bu yıl pandemi ile dünya genelinde sosyal medya platformlarında milyonlarca kişi canlı yayın yapmaya başladı. Instagram’da bu durumdan fazlasıyla nasibini almış durumda. Özelliğini nasıl kullanılacağına gelecek olursak, bir kullanıcının canlı yayın açması gerekiyor. Daha sonrasında Live Rooms sekmesi üzerinden canlı yayına katılım sağlanması istenen kişiler seçiliyor.

Moderatör kişi istediği kullanıcıların isimlerini yazarak doğrudan canlı yayına alabiliyor. Ayrıca canlı yayına katılmak isteyen kişiler de burada talep gönderebilecek. Yayını açan kişi bu talepleri onaylayarak kişilerin katılmasını sağlayabilecek.

Sosyal medya devi daha önce canlı yayın alanında yapılan değişikliklere dair, “İnsanlar bu yıl topluluklarıyla etkileşim kurmak için canlı yayınlara güvendikçe, insanların ilgilerini çeken ve takip etmedikleri içerik oluşturuculardan daha fazla içerik keşfetmelerine yardımcı olmak istiyoruz.” açıklamasını yapmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum