Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kullanıcıları Masaüstü Uygulamasından Mesaj Atabilecek

Sosyal medya devi kullanıcıların uzun süredir beklediği bir özelliği yayınladı.
Instagram Kullanıcıları Masaüstü Uygulamasından Mesaj Atabilecek

Facebook’un sahibi olduğu son yılların en popüler sosyal medya uygulaması Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Boomerang özelliğine yeni efektler ekleyeceği haberi ile gündeme gelmişti. Bilindiği üzere Instagram ağırlıklı olarak iOS ve Android uygulamaları üzerinden kullanılıyor. Uygulamaya dair pek çok özellik mobil platformlarda bulunuyor. Platforma web tarayıcısı üzerinden de ulaşmak mümkün ancak uygulamanın pek çok özelliği burada kullanılamıyor.

Pek çok kullanıcı ise uygulamanın web sürümüne dair daha fazla özelliğin gelmesi gerektiğini düşünüyor. Yapılan bir değişiklik ise masaüstü üzerinden uygulamanın kullanımını önemli ölçüde artıracaktır. Eklenen özellik ile artık kullanıcılar internet sitesi aracılığı ile özel mesajlaşma gerçekleştirebilecek. Bu aracın mobil uygulamadaki ‘Direct’ bölümü ile benzer şekilde çalışacağı belirtiliyor.

Web Sürümüne Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Web Sürümüne Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamada kullanıcıların internet sitesi üzerinden özel mesaj gönderebileceği belirtildi. Bu özellik şu an için sınırlı sayıda bir kitle tarafından kullanılabiliyor. Kısa zaman içerisinde herkes tarafından bu araç kullanılabilir olacak. Sohbet bölümünün mobil uygulamadaki özel mesajlaşma alanı ile aynı görünüme sahip olacağı belirtiliyor. Tıpkı mobilde olduğu gibi kullanıcılar aynı anda pek çok kişiye mesaj gönderimi, mesajları beğenme ve görsel içerikler gönderebilecek.

Instagram bu özelliği ile beraber web üzerinden mesaj alan kullanıcılara bildirim gönderecek. Bu özelliğe dair ilk işaretler Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından verilmişti. Sosyal medya devinin patronu kullanıcıların mesajlaşmasına deneyimini sürekli artırmak istediklerini ve tüm platformlar üzerinden bu imkanı sunmak istediklerini söylemişti. Yeni özellik bilgisayar kullanımına ağırlık veren kişileri fazlasıyla memnun edecektir. Bununla birlikte gelen bir sızıntı Instagram’ın hazırlığı içerisinde olduğu yeni özellikler hakkında fikir veriyor.

Yer Bildirimi Özelliği Yenileniyor

Yer Bildirimi Özelliği Yenileniyor

Instagram ile ilgili ortaya çıkan bir sızıntıya göre uygulamanın yer bildirimi özelliği yenilenecek. Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, yaptığı açıklamada Instagram’ın yer bildirimi özelliğinin kapsamının genişletileceğini söyledi. Bilindiği üzere kullanıcılar hikayelerin üzerine basılı tutarak görüntülemeyi durdurabiliyor. Yeni özellik ile bu işlemi yapmak için tek bir dokunuş yapmak mümkün olacak. Bununla beraber hikayelerde sıkça kullanılan yer bildirimi özelliği de yeni bir yüze kavuşacak.

Wong’un açıklamasına göre Map Sticker adı verilen özellik ile kullanıcılar konum bilgisini yer bildirimi etiketine tıklamadan görebilecek. Gelecek bir diğer özellik ise ekran görüntüsü almadan hikayede paylaşım imkanı olacak. Yani özel mesaj görüntüleri doğrudan paylaşılabilir olacak. Instagram’ın test etmekle meşgul olduğu yeni özellikleri önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde sosyal medya devinin yeni özelliklerini sunacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum