Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Hikayeler için Yeni Gizlilik Seçeneği Geliyor

Instagram hikaye paylaşımı yapan kullanıcılar için yeni bir gizlilik özelliği üzerinde çalışıyor.
Instagram’da Hikayeler için Yeni Gizlilik Seçeneği Geliyor

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu platform için uzmanlar 2020 yılında da büyümenin süreceğini tahmin ediyor. Bilindiği üzere uygulamada en çok beğeni toplayan özelliklerden birisi Hikayeler olmakta. Kullanıcıların bir günlük yaptığı bu paylaşımlar büyük etkileşim sağlıyor.

İlk olarak Snapchat ile hayatımıza giren Hikayeler özelliği, daha sonra Instagram’a kazandırıldı ve belirli zaman aralıkları ile yenilenmeye devam ediyor. Instagram’ın Hikayeler bölümü için yeni bir gizlilik özelliği test ettiği ortaya çıktı. Halihazırda hikaye paylaşımı için bir gizlilik özelliği mevcut. Sosyal medya devi bunu daha da kullanıcı dostu bir hale getiriyor.

Hikayeler Belirli Kişilerden Gizlenecek

Hikayeler Belirli Kişilerden Gizlenecek

Instagram’ın hikayeler bölümüne gelecek yeni özellik ile kullanıcılar bu paylaşımlarını istedikleri kişilere özel olarak gizleyebilecek. Uygulama bünyesinde aslında hikayeler için bir gizlilik özelliği mevcut. Kullanıcılar ayarlar bölümünden bu özelliği aktif ederek, seçtikleri kişilere yönelik hikayelerini gizleyebiliyor. Ancak bu durum o kişilerin tüm hikayeleri ve yapılan canlı yayınları görmesinin önüne geçiyor.

Yeni özellik ise seçilen hikayelerin o kişilere özel olarak gizlenmesi mümkün olacak. Yani her hikaye paylaşımında kullanıcılar yeniden bu seçimi yapabilecek. Bu da kullanım kolaylığı sağlamış olacak. Şirketin test ettiği yeni özellik isabetli sızıntıları ile tanınan sosyal medya analisti Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Sosyal medya devinin test ettiği bu özelliği ne zaman tüm kullanıcılara sunacağı ise şu an için bilinmiyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde AR özelliğine yönelik düzenlemeler ile gündeme geldi. Dünyada etkisini hızla artıran COVID-19 virüsü nedeniyle AR özelliği kötüye kullanılmaya başlamıştı. Instagram aldığı karar ile Corona virüsü ile ilgili AR efektlerini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Bununla beraber şirket ilgiyi artırmak adına video platformu IGTV’deki reklam gelirini yayıncılar ile paylaşacağını açıklamıştı. 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum